ثبت نام جهت دریافت خدمات هیات اعزامی سفارت ایران به*گوتنبرگ*
2018-12-16 09:12:49


 هیات کنسولی در سال جدید میلادی اواخر ژانویه 2019 جهت ارائه خدمات کنسولی حضور خواهند داشت.
هیات کنسولی در سال جدید میلادی اواخر ژانویه 2019 جهت ارائه خدمات کنسولی در شهر گوتنبرگ حضور خواهد داشت.

شبکـه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
------------------------------------------------
*یکشنبه 25 آذر 1397 شمسی/ 8 ربیع الثاني 1440 قمری/ 16 دسامبر 2018 میلادی.

اطلاعیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم که به شبکه سلام نوردیک رسیده :

بإطلاع هموطنان مقیم شهر گوتنبرگ میرساند که هیات کنسولی در سال جدید میلادی اواخر ژانویه 2019 جهت ارائه خدمات کنسولی ازقبیل صدور شناسنامه نوزاد ،تعویض و المثنی شناسنامه ،تغییر نام و نام خانوادگی ، ازدواج، طلاق ، فوت ، تنظیم وکالتنامه و گواهی امضاء ،خرید خدمت و مشمولین و خدمات دانشجویی حضور خواهد داشت.

قابل ذکر است متقاضیانی که قبلا از سفارت گذرنامه دریافت نموده اند میتوانند جهت تجدید و تعویض گذرنامه از طریق پست اقدام نموده و نیاز به ثبت نام در سایت نمی باشد.

برای ثبت نام به این لینک بروید

پایان .
 
اعتبار کارت‌ ملی قدیمی فقط تا پایان سال شمسي جاری /21 مارس
2018-12-16 09:12:54


کارت ملی جدید.
کارت ملی جدید.
کارت های شناسایی ملی موجود در دست هموطنان ( کارت های غیر هوشمند ) ، فقط تا پایان سال جاری معتبر و برای انجام امور کنسولی قابل ارائه می باشد.
کارت های شناسایی ملی موجود در دست هموطنان ( کارت های غیر هوشمند ) ، فقط تا پایان سال جاری (1397) معتبر و برای انجام امور کنسولی و نیز خدمات اداری در ایران قابل ارائه می باشد.

شبکـه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
------------------------------------------------
*یکشنبه 25 آذر 1397 شمسی/ 8 ربیع الثاني 1440 قمری/ 16 دسامبر 2018 میلادی.

سخنگوی سازمان ثبت احوال با تاکید بر اینکه کارت های ملی قدیمی در سال ۹۸ شمسی جاری فاقد اعتبار خواهند بود به هموطنان توصیه کرد که ثبت نام و دریافت کارت ملی هوشمند را به پایان سال موکول نکنند.

به گزارش ایسنا، سیف الله ابوترابی با اعلام اینکه بیش از ۴۷ میلیون نفر ثبت نام خود را تکمیل کرده و در لیست دارندگان کارت ملی هوشمند قرار گرفته اند، ادامه داد: حدود ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار کارت برای مردم ارسال شده است و همین تعداد کارت نیز با تفاوت اندک، تحویل مردم شده است.

وی با بیان اینکه کارت های ملی به دفاتر درخواست شده، ارسال می شوند، افزود: هنگام ثبت نام اسکن اثر انگشت دریافت می شود و برای فعال‌سازی کارت، باید به همان دفتر و تطبیق مجدد اثر انگشت، فرد به دفاتر ثبت نامی مراجعه کنند.

ابوترابی با اشاره به اینکه ممکن است بخش اعظم کارت های صادره در پایان سال بدست هموطنان نرسد، تاکید کرد: کسانی که تکمیل ثبت نام کرده اند، در لیست قرار می گیرند و اگر بعد از سال به جایی مراجعه کردند، با یک استعلام وجود کارت ملی شان محرز می شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال به هموطنانی که تاکنون نسبت به ثبت نام کارت ملی هوشمند اقدام نکرده اند، توصیه کرد که به دفاتر پیشخوان و پست یا ادارات ثبت احوال مراجعه کرده و مراحل تکمیل ثبت نام را انجام دهند زیرا کارت‌های قدیم تا پایان سال ۹۷ (21 مارس 2018 میلادی) دارای اعتبار هستند و در سال ۹۸ فاقد اعتبار خواهند بود و اگر مردم شماره ملی را اظهار کنند، بدلیل عدم ثبت نام، دچار مشکل می شوند.

به گفته وی، ۱۹۰ سازمان و وزارتخانه تفاهم‌نامه امضا کرده اند که برای احراز هویت از نقاط مختلف کشور با ما در ارتباط باشند و بر اساس مصوبه هیئت وزیران کارگروهی شکل گرفته تا کارت هوشمند مشابه در سایر دستگاه ها ارائه نشود.

ابوترابی در خاتمه سخنان خود در یک برنامه رادیویی با اعلام اینکه امکان بهره مندی از اسکن اثر انگشت، امضای الکترونیک و –پین کدهای اختصاص یافته در زمان ثبت نام- و نیز عنبیه چشم در کارت ملی هوشمند برقرار است، افزود: امکان خود دریافت و خودپرداخت توسط یکی از بانک ها در حال برقراری است و بانک های دیگر نیز تلاش می کنند مجوز این کار گرفته شود تا از کارت ملی به عنوان کارت اعتباری استفاده شود و در آینده می توان با همکاری ناجا بعنوان گواهینامه و کارت پایان خدمت نیز استفاده شود.

پایان .
 
ورود ارز به ایران به هر میزان و بدون محدودیت آزاد شد
2018-12-16 08:12:46


  پیامد تصمیم  شورای عالی هماهنگی اقتصادی ایران ، قطعا سقوط بیش از پیش نرخ ارز در ایران خواهد بود.
پیامد تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی ایران ، قطعا سقوط بیش از پیش نرخ ارز در ایران خواهد بود.

شبکـه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
------------------------------------------------
*یکشنبه 25 آذر 1397 شمسی/ 8 ربیع الثاني 1440 قمری/ 16 دسامبر 2018 میلادی.

شورای عالی هماهنگی اقتصادی ایران در تاریخ 10 مهر ماه/ 1 دسامبر مصوبه ای را در خصوص ارز ابلاغ کرد .

بر اساس این تصمیم ، هیچ یک از دستگاههای امنیتی و انتظامی و گمرک حق ممانعت از ورود ارز به کشور را ندارند.

این بخشنامه امروز یکشنبه 18 آذر ماه / 9 دسامبر از سوی دفتر واردات گمرک ایران به گمرکات اجرایی سراسر کشور ، ابلاغ شده است .

بعقیده ناظران اقتصادی ، پیامد تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی ایران ، قطعا سقوط بیش از پیش نرخ ارز در ایران و تحکیم موقعیت ریال ایرانی ، خواهد بود.

پایان.
 
مقررات جدید تردد مشمولین نظام وظیفه مقیم خارج از ایران
2018-12-16 08:12:35رسیدگی به درخواست های خرید خدمت مشمولان غایبی، از طریق سفارت و حوزه نظام وظیفه رسیدگی خواهد شد که بیش از هشت سال از سن مشمولیت، غیبت داشته باشند.

شبکـه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com

----------------------------------------------
*یکشنبه 25 آذر 1397 شمسی/ 8 ربیع الثاني 1440 قمری/ 16 دسامبر 2018 میلادی.

براساس اطلاعیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم:

با توجه به ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح، کلیه مشمولین مقیم خارج از کشور که بیش از 8 سال غیبت دارند صرفاً تا پایان سال 1396 ( سال هجری شمسی جاری منتهی به روز 20 مارس 2018 ) می توانند با درج مهر خروج ویژه مشمولین در گذرنامه ایرانی به کشور تردد نمایند. لذا در این مدت باید نسبت به تعیین تکلیف خدمت سربازی با پرداخت جریمه و اخذ کارت معافیت اقدام نمایند.

منبعد مهر خروج ویژه مشمولین بر اساس سال تولد مشمول و مطابق با جدول ذیل در گذرنامه ایرانی درج خواهد شد.

جهت تکمیل فرم درخواست و تایید مدارک، حضور متقاضی در سفارت الزامی است. قابل ذکر است رسیدگی به درخواست های خرید خدمت مشمولان غایبی، از طریق سفارت و حوزه نظام وظیفه رسیدگی خواهد شد که بیش از هشت سال از سن مشمولیت، غیبت داشته باشند.مدارک مورد نیاز :
-------------------
1- تکمیل فرم درخواست و تعهد نامه مدرک تحصیلی و تایید آن توسط بخش کنسولی (تکمیل فرم در سفارت انجام می شود )

2- تصاویر برابر اصل کلیه صفحات شناسنامه ، کارت ملی و در صورت تاهل همسر و فرزندان

3- تایید آخرین مدرک تحصیلی توسط بخش کنسولی، در صورتیکه مدرک تحصیلی، صادره از کشور سوئد باشد. می بایست قبلا از طریق سامانه تاک و دریافت کد رهگیری نسبت به تایید آن اقدام نموده باشند.

4- شش قطعه عکس 4*3 رنگی با زمینه سفید

5- تحویل مدارک مذکور به والدین و یا وکیل تعیین شده توسط متقاضی

6- تایید مدارک مذکور توسط اداره امور ایرانیان وزارت امور خارجه

7- مراجعه به سازمان وظیفه عمومی و واریز مبلغ جریمه

ساعات کار کنسولی روزهای دوشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 12 ظهر می باشد.

- در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص گذرنامه و تکمیل مدارک، روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ساعت 3 تا 4 بعدازظهر می توانید با بخش گذرنامه (شماره تلفنهای: 0765900677 - 0765900678 - 0765900679 ) تماس حاصل فرمائید.

ـ لینک مربوطه

پایان .
 
ایران:جریمه سربازان غایب برای صدورمعافیت مشخص شد +جدول
2018-12-16 08:12:40

مجلس به دولت اجازه داد کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از 8 سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت‌زمان غیبت به صورت نقد و اقساطی که تا پایان سال 1397 تسویه می‌شود را معاف کند.

شبکـه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com

------------------------------------------------
*یکشنبه 25 آذر 1397 شمسی/ 8 ربیع الثاني 1440 قمری/ 16 دسامبر 2018 میلادی.

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز سه‌شنبه (17 بهمن 96) و در جریان بررسی تبصره 11 بودجه سال 97 کل کشور بند «ب» را به تصویب رساندند.

بر اساس این مصوبه، مجلس به دولت اجازه داد کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از 8 سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت‌زمان غیبت به صورت نقد و اقساطی که تا پایان سال 1397 تسویه می‌شود را معاف کند.

بر این اساس تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیت‌های مشمولان مذکور به حساب درآمد عمومی کشور نزد خزانه‌داری کل واریز خواهد شد.

طبق آنچه امروز در مجلس تصویب شد میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه به شرح ذیل است :

مشمولان دارای مدرک زیر دیپلم: 100000000 ریال

مشمولان دارای مدرک دیپلم: 150000000 ریال

مشمولان دارای مدرک فوق‌دیپلم: 200000000 ریال

مشمولان دارای مدرک لیسانس: 250000000 ریال

مشمولان دارای مدرک فوق‌لیسانس: 300000000 ریال

مشمولان دارای مدرک دکتری عمومی علوم پزشکی: 350000000 ریال

مشمولان دارای مدرک دکتری تخصصی غیر علوم پزشکی: 400000000 ریال

مشمولان دارای دکتری تخصصی رشته‌های علوم پزشکی و بالاتر: 500000000 ریال

نمایندگان مجلس همچنین در ادامه مقرر کردند که به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال،‌ 10 درصد به مبالغ جریمه پایه، اضافه و مدت غیبت بیش از 6 ماه یک سال محسوب شود.

همچنین برای مشمولان متاهل 5 درصد و برای مشمولان دارای فرزند نیز به ازای هر فرزند 5 درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.

همچنین وکلای ملت بنده 4 این تبصره را بعد از بحث و تبادل نظر به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند و بند 5 را به تصویب رساندند که طبق آن فرزندان مشمول افراد تحت ‌پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی از هفتاددرصد(70%) تخفیف بهره‌مند می‌شوند.

پایان .
 
تسهیلات ویژه برای دانشجویان مشمول مقیم خارج از ایران
2018-12-16 08:12:45


  وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: تسهیلات ویژه برای دانشجویان مشمول خارج از کشور .
وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران تسهیلات ویژه برای دانشجویان مشمول خارج از کشور را اعلام کرد.

شبکـه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com

------------------------------------------------
*یکشنبه 25 آذر 1397 شمسی/ 8 ربیع الثاني 1440 قمری/ 16 دسامبر 2018 میلادی.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دانشجویان ایرانی مشمول در خارج از کشور پس از اتمام تحصیلات می‌توانند از مُهر خروج ویژه مشمولان برخوردار شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه اطلاعیه‌ای در خصوص دانشجویان ذکور و مشمولین صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: با تلاش‌های به عمل آمده از سوی اداره کل امور ایرانیان و پیگیری مستقیم و موثر وزیر امور خارجه و در آستانه چهلمین بهار پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تسهیلات ویژه ای در خصوص تردد فارغ التحصیلان مشمول ایرانی دانشگاه های خارج از کشور ایجاد شده که به شرح ذیل اعلام می‌شود:

«از این پس دانشجویان ایرانی مشمول در خارج از کشور پس از اتمام تحصیلات می‌توانند از مهر خروج ویژه مشمولین برخوردار شوند. ابتدا ضروری است بستگان این گونه متقاضیان با مراجعه به وزارتخانه های علوم یا بهداشت نسبت به لغو معافیت تحصیلی و ارائه گواهی مذکور به اداره کل ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه اقدام کرده تا پس از اعلام کتبی اداره مذکور، نسبت به استعلام خروج مشمولین توسط بخش کنسولی سفارت اقدام لازم به عمل آید.»

پایان .
 
وبگاه دولتی برای تازه واردها به سوئد (به چند زبان)
2018-12-16 08:12:46www.informationsverige.se
ـ این درگاه اینترنتی (پورتال) برای افراد تازه وارد در سوئد است که می خواهند ساده و سریع اطلاعات در مورد جامعـۀ سوئد را دریافت کنند.
ـ اینجا هـمـۀ مطالب به زبانهای مختلف ( منجمله فارسی و دری ) یکجا جمع آوری شده است.
ـ وبسایت "informationsverige.se" پورتال مشترک استانداری ها برای اطلاع رسانی اجتماعی به تازه واردان است .

شبکـه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
------------------------------------------------
*یکشنبه 25 آذر 1397 شمسی/ 8 ربیع الثاني 1440 قمری/ 16 دسامبر 2018 میلادی.

این درگاه اینترنتی (پورتال) برای افراد تازه وارد در سوئد است که می خواهند ساده و سریع اطلاعات در مورد جامعـۀ سوئد را دریافت کنند.

در اینجا همـۀ مطالب به زبانهای مختلف یکجا جمع آوری شده است.

برخی از آنها از اینقرار است :
------------------------------
کودکان و نوجوانان وارد شده بی سرپرست؟ ​​پیگیرحق وحقوق خود باشید!

​​در مورد مسکن سوالی دارید؟

زندگی و سکونت
​کودکان و نوجوانان وارد شده بی سرپرست؟

حقوق قانونی شما
​کتاب ـ درباره سوئد

درمورد چگونگی کارکرد سوئد بیشتر مطالعه کنید
مطالب و زمینه های مشارکت

تمرین کردن زبان سوئدی

چه خدماتی در نزدیکی شما وجود دارند

یاد آوری می شود که وبسایت "informationsverige.se" پورتال مشترک استانداری های سوئد برای اطلاع رسانی اجتماعی به تازه واردان است .

لینکهای ذیربط
-------------
1 ـ ورود به سایت برای فارسی زبانان.
2 ـ ورود به سایت برای دری زبانان.

پایان .
 
راهنمایی ساده برای گرفتن ویزای شنگن جهت ورود به کشورهای اروپایی
2018-12-16 08:12:161 ـ ثابت کنید قصد ماندن ندارید
2 ـ آژانس‌ها را فراموش کنید
3 ـ از کدام سفارت اروپایی وقت بگیریم
4 ـ دعوتنامه بگیرید، نصف راه را رفته‌اید
5 ـ ایمیل بزنید، وقت بگیرید
6 ـ فرم ویزا را پر کنید
و..و..و...
شبکـه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
------------------------------------------------
*یکشنبه 25 آذر 1397 شمسی/ 8 ربیع الثاني 1440 قمری/ 16 دسامبر 2018 میلادی.

به دلیل افزایش تعداد مهاجرانی که از گوشه و کنار جهان ، هرساله به کشورهای اروپایی پناهنده می‌شوند، گرفتن ویزای شنگن برای مرتبه اول کمی سخت باشد، اما نشدنی نیست.

ـ بسیاری از مردم بهر دلیلی علاقمند به سفر اروپا هستند !؛خواه برای دیدن بستگان و دوستان وخواه برای گشت وگذار در اینکشورها ، اما یک سد بزرگ، 90 درصد اهالی سفر را از این سفر گران و پرزرق و برق منصرف می‌کند: ویزای شنگن !

شاید گرفتن این مجوز "ویزا / روادید " ورود به محدوده اتحادیه اروپا برای مرتبه اول کمی سخت باشد، اما نشدنی نیست.

اما ....
---------
ثابت کنید قصد ماندن ندارید
-----------------------------
پیش از اینکه قصد گرفتن ویزا را کنید، خودتان مدارک‌تان را بسنجید و ببینید آیا با مدارک‌تان می‌توانید سفارت را مجاب کنید که قصد پناهندگی و ماندن در اروپا را ندارید ! اگر مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید، کنسول سفارت را مجاب کند که شما تنها قصد سفر را دارید و بازمی‌گردید، تردید نکنید که ویزا را گرفته‌اید. اما اگر مدارک‌تان ناقص است، احتمال رد شدن تقاضای‌تان بالاست.

آژانس‌ها را فراموش کنید
-------------------------
شاید برای اطمینان از گرفتن ویزا به این فکر کنید که سراغ آژانس‌ها مسافرتی بروید و با پرداخت مبلغی، ضریب اطمینان گرفتن ویزای شنگن را بالاتر برید. اما آژانس مسافرتی کار خاصی برای شما نمی‌کند و تنها یک وقت از سفارت می‌گیرد، به جای شما در صف سفارت می‌ایستد و شما را با مدارک خودتان راهی مصاحبه دریافت ویزا می‌کند. البته در صورت خرید تور از آژانس‌ها و سپردن وثایق سنگین بازگشت از سفر به آنها، احتمال گرفتن شنگن بالا می‌رود.

از کدام سفارت اروپایی وقت بگیریم
------------------------------------
اینکه از سفارت کدام کشور اروپایی وقت بگیرید، تابعی از این موضوع است که از کدام کشور اروپایی می‌توانید دعوتنامه داشته باشید؛ اما اگر دعوتنامه ندارید سراغ کشورهایی بروید که سهل‌‌گیرتر هستند. کشورهای مهاجرپذیر مانند آلمان خیلی سخت ویزا می‌دهند. کشورهایی مانند یونان، ایتالیا و اسپانیا گزینه‌های مناسبی هستند.

دعوتنامه بگیرید، نصف راه را رفته‌اید
----------------------------------------
اگر بتوانید از دوست یا آشنایی در محدوده شنگن دعوتنامه سفر بگیرید، نصف راه را رفته‌اید. دعوتنامه برای سفارت به معنای دلیل سفر است. این تلقی در سفارتخانه‌های اروپایی وجود دارد که اگر شما قصد سفر تفریحی به اروپا را دارید، با تور سفر می‌کنید و اگر به صورت شخصی برای ویزا تقاضا کرده‌اید، باید دلیلی برای سفر داشه باشید. یک دعوتنامه معتبر دلالت به این دلیل سفر دارد.

ایمیل بزنید، وقت بگیرید
--------------------------
برای گرفتن وقت سفارت نیازی به دفاتر خدمات مسافرتی ندارید و یا یک ایمیل می‌توانید وقت سفارت بگیرید. برای گرفتن وقت سفارت به وب‌سایت فارسی سفارتخانه‌های اروپایی مراجعه و آدرس ایمیل برای وقت سفارت را بیابید و ایمیلی مبنی بر درخواست وقت بزنید. نکته مهم در این رابطه این است که منتظر بمانید تا پاسخ ایمیل‌تان را بگیرید و ایمیل‌های مجدد به سفارت نزنید.

فرم ویزا را پر کنید
---------------------
پس از گرفتن وقت سفارت، نوبت پر کردن فرم ویزاست. فرم ویزا را می‌توانید از سایت سفارت بگیرید و به زبان انگلیسی پر کنید. البته می‌توانید کمی هزینه کرده و فرم ویزا را به زبان همان کشور پر کنید.

تنها مدارک شغلی را ترجمه کنید
---------------------------------
این تصور در میان برخی وجود دارد که باید تمام مدارک خود را ترجمه کنند. این در حالی است که تنها مدرک مورد نیاز برای ترجمه مدرک شغلی است. این مدرک شغلی شامل پروانه کسب برای کسبه، پروانه وکالت، نظام پزشکی و گواهی اشتغال کار برای کارمندان بخش خصوصی و دولتی است. در گواهی اشتغال به کار مواردی مانند میزان حقوق و دستمزد، سمت فرد در سازمان و سابقه کار باید ذکر شود. این مدرک را باید در دارالترجمه‌های مورد تائید سفارت ترجمه کنید و به همراه اصل گواهی به سفارت ارائه کنید.

سوابق بیمه خود را لیست کنید
-------------------------------
سواق بیمه‌ای شما فاکتور مهمی برای سفارت است. سوابقی که هر چه سنگین‌تر باشد، نشان دهنده این است که شما در ایران شرایط خوبی برای کار و زندگی دارید و به قصد پناهندگی به اروپا نمی‌روید. سوابق بیمه نیاز به ترجمه ندارد.

نامه تمکن مالی را به زبان انگلیسی از بانک بگیرید
-----------------------------------------------------
یکی دیگر مدارک مهمی که باید به سفارت ارائه دهید، پرینت حساب بانکی با مانده بالای 10 هزار یورو است. تمام بانک‌ها این نامه را به مشتریان خود می‌دهند. از تمام حساب‌های خود اعم از سپرده‌‌ها، حساب‌های جاری و دیگر حساب‌ها می‌توانید چنین نامه‌ای را دریافت کنید. اما حساب‌های دارای گردش را برای این کار انتخاب کنید. البته به خاطر داشته باشید که حساب خود را خیلی هم پر نکنید مثلا برای یک خانواده سه نفره، حساب بانکی با مانده 25 تا 30 هزار یورو کافی است. اگر به عنوان مثال 200 هزار یورو در حساب خود داشته باشید، این تلقی را ایجاد می‌کنید که زندگی خود را تبدیل به پول کرده و قصد رفتن از ایران را دارید !

اسناد ملکی را هم همراه داشته باشید
--------------------------------------
اسناد ملکی در لیست مدارک مورد نیاز سفارت نیست، اما بد نیست اصل و کپی سند ملکی را به همراه داشته باشید که هنگام مصاحبه حضوری در پرونده‌تان درج شود شما در خانه ملکی خود زندگی می‌کنید.

هتل و پرواز را رزرو کنید
--------------------------
از دیگر مدارک سفر که باید به سفارت ارائه دهید، رزرو پرواز و هتل است. هنگامی که شما هتل و پرواز را رزرو می‌کنید به سفارت این مفهوم را منتقل می‌کنید که تمام برنامه سفرتان از پیش طراحی شد و تنها منتظر ویزا هستید.

بیمه مسافرتی فراموش نشود
---------------------------
به یکی از دفاتر بیمه‌ای مراجعه و بیمه مسافرتی برای مدت روزهای سفر دریافت کنید. این بیمه برای مدت سفر شما صادر می‌شود و در صورتی که ویزای شما صادر نشود، می‌توانید بیمه را عودت داده و تا 80 درصد مبلغ پرداختی خود دریافت کنید.

عکس‌ها و کپی تمامی مدارک
--------------------------
2 قطعه عکس 3.5 در 4.5 رنگی زمینه سفید نیاز دارید. البته برخی سفارت‌خانه‌ها عکس 3 در 4 می‌خواهند که باید با توجه به مدارک درج شده در سایت سفارت مدارک را آماده کنید. از تمامی مدارک موجود هم کپی تهیه کنید. ممکن است کپی همه مدارک را از شما نخواهند، اما با مدارک کامل‌تر بروید بهتر است تا روز مصاحبه، سفارت را برای تهیه یک کپی ترک کنید.

کودکان زیر 12 سال نیاز به حضور ندارند
-----------------------------------------
کودکان زیر 12 سال نیاز به حضور در سفارت و مصاحبه حضوری ندارند و مدارک آن‌ها باید از سوی والدین‌شان به سفارت ارائه شود. از کودکان زیر 12 سال هزینه بررسی مدارک هم گرفته نمی‌شود. هزینه بررسی مدارک در بیشتر سفارت‌های اروپایی 60 یورو است.

ویزاهای قبلی به کمک‌تان می‌آیند
----------------------------------
اگر پیشتر هم ویزای شنگن گرفته‌اید و یا به کشورهای مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلیس، کره جنوبی و ژاپن سفر کرده‌اید، کپی ویزاهای قبلی را حتما به همراه داشته باشید که مسیر گرفتن شنگن را برای شما سهل‌تر می‌کنند.

اصل مدارک شناسایی یادتان نرود
---------------------------------
لازم بیادآوری است که یادتان نرود این سه مورد (اصل و کپی پاسپورت اصلی و کپی شناسنامه و اصل کارت ملی )را در سرلیست همه مدارک‌تان قرار دهید!

پایان .
 
تاریخ در گذر زمان
2018-12-16 08:12:45
شبکـه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
------------------------------------------------
*یکشنبه 25 آذر 1397 شمسی/ 8 ربیع الثاني 1440 قمری/ 16 دسامبر 2018 میلادی.

در ایران: روز حمل و نقل / روز پژوهش

رویدادها

۱۷۷۳ – گروهی از اهالی مستعمرات، چای را که طبق قانون چای بدون نمایندگی مشمول مالیات می‌شد با ریختن به بندرگاه بوستون نابود کردند تا از تخلیهٔ آن جلوگیری کنند.
۱۸۹۹ - باشگاه فوتبال آ. ث. میلان ایتالیا تأسیس شد.
۱۹۰۳ - هتل کاخ تاج‌محل در جنوب شهر بمبئی گشایش یافت.
۱۹۷۱ - با پیروزی ارتش آزادی‌بخش بنگلادش، در جنگ استقلال با پاکستان، کشور بنگلادش تشکیل شد .

زادروزها
۲۳۲ (قمری) - زادروز حضرت امام حسن عسکری علیه السلام امام یازدهم شیعیان
۱۴۸۵ - زادروز کاترین آراگن نخستین همسر و شهبانوی هنری هشتم پادشاه انگلستان
۱۷۷۵ - زادروز جین آستن نویسندهٔ بریتانیایی
۱۷۹۰ - زادروز لئوپولد یکم نخستین پادشاه بلژیک
۱۸۶۶ - زادروز واسیلی کاندینسکی نقاش و نظریه‌پرداز هنری روس
۱۹۱۷ - زادروز آرتور سی. کلارک نویسنده، مخترع و دانشمند بریتانیایی
۱۹۲۸ - زادروز فیلیپ کی. دیک نویسندهٔ آمریکایی

درگذشت‌ها

۱۶۷۲ - درگذشت ژان دوم کازیمیر واسا شاه لهستان و مدعی سلطنت سوئد از ۱۶۴۸ تا ۱۶۶۰ میلادی
۱۸۹۷ - درگذشت آلفونس دوده نویسنده فرانسوی، پدر نویسندگان، لئون دوده و لوسین دوده
۱۹۲۱ - درگذشت کامی سن-سانس آهنگساز فرانسوی دوره رمانتیک
۱۹۶۵ - درگذشت ویلیام سامرست موآم ،داستان‌نویس و نمایشنامه‌نویس انگلیسی
۱۹۸۹ - درگذشت لی وان کلیف بازیگر آمریکایی

منبع : ویکیپدیا .

پایان .
به رادیو گلها گوش کنید
Radio Golha Internet Radio