راهنمای گرفتن ویزای شنگن جهت ورود به کشورهای اروپا1 ـ ثابت کنید قصد ماندن ندارید
2 ـ آژانس‌ها را فراموش کنید
3 ـ از کدام سفارت اروپایی وقت بگیریم
4 ـ دعوتنامه بگیرید، نصف راه را رفته‌اید
5 ـ ایمیل بزنید، وقت بگیرید
6 ـ فرم ویزا را پر کنید
و..و..و...
شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*جمعه 9 اسفند ماه 1398 شمسی/ 4 رجب المرجب 1441 قمری/ 28 فوریه 2020 میلادی.

به دلیل افزایش تعداد مهاجرانی که از گوشه و کنار جهان ، هرساله به کشورهای اروپایی پناهنده یا مهاجرت می کنند، گرفتن ویزای شنگن برای مرتبه اول کمی سخت باشد، اما نشدنی نیست.

ـ بسیاری از مردم بهر دلیلی علاقمند به سفر اروپا هستند !؛خواه برای دیدن بستگان و دوستان وخواه برای گشت وگذار در اینکشورها ، اما یک سد بزرگ، 90 درصد اهالی سفر را از این سفر گران و پرزرق و برق منصرف می‌کند: ویزای شنگن !

شاید گرفتن این مجوز "ویزا / روادید " ورود به محدوده اتحادیه اروپا برای مرتبه اول کمی سخت باشد، اما نشدنی نیست.

اما ....
---------
ثابت کنید قصد ماندن ندارید
-----------------------------
پیش از اینکه قصد گرفتن ویزا را کنید، خودتان مدارک‌تان را بسنجید و ببینید آیا با مدارک‌تان می‌توانید سفارت را مجاب کنید که قصد پناهندگی و ماندن در اروپا را ندارید ! اگر مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید، کنسول سفارت را مجاب کند که شما تنها قصد سفر را دارید و بازمی‌گردید، تردید نکنید که ویزا را گرفته‌اید. اما اگر مدارک‌تان ناقص است، احتمال رد شدن تقاضای‌تان بالاست.

آژانس‌ها را فراموش کنید
-------------------------
شاید برای اطمینان از گرفتن ویزا به این فکر کنید که سراغ آژانس‌ها مسافرتی بروید و با پرداخت مبلغی، ضریب اطمینان گرفتن ویزای شنگن را بالاتر برید. اما آژانس مسافرتی کار خاصی برای شما نمی‌کند و تنها یک وقت از سفارت می‌گیرد، به جای شما در صف سفارت می‌ایستد و شما را با مدارک خودتان راهی مصاحبه دریافت ویزا می‌کند. البته در صورت خرید تور از آژانس‌ها و سپردن وثایق سنگین بازگشت از سفر به آنها، احتمال گرفتن شنگن بالا می‌رود.

از کدام سفارت اروپایی وقت بگیریم
------------------------------------
اینکه از سفارت کدام کشور اروپایی وقت بگیرید، تابعی از این موضوع است که از کدام کشور اروپایی می‌توانید دعوتنامه داشته باشید؛ اما اگر دعوتنامه ندارید سراغ کشورهایی بروید که سهل‌‌گیرتر هستند. کشورهای مهاجرپذیر مانند آلمان خیلی سخت ویزا می‌دهند. کشورهایی مانند یونان، ایتالیا و اسپانیا گزینه‌های مناسبی هستند.

دعوتنامه بگیرید، نصف راه را رفته‌اید
----------------------------------------
اگر بتوانید از دوست یا آشنایی در محدوده شنگن دعوتنامه سفر بگیرید، نصف راه را رفته‌اید. دعوتنامه برای سفارت به معنای دلیل سفر است. این تلقی در سفارتخانه‌های اروپایی وجود دارد که اگر شما قصد سفر تفریحی به اروپا را دارید، با تور سفر می‌کنید و اگر به صورت شخصی برای ویزا تقاضا کرده‌اید، باید دلیلی برای سفر داشه باشید. یک دعوتنامه معتبر دلالت به این دلیل سفر دارد.

ایمیل بزنید، وقت بگیرید
--------------------------
برای گرفتن وقت سفارت نیازی به دفاتر خدمات مسافرتی ندارید و یا یک ایمیل می‌توانید وقت سفارت بگیرید. برای گرفتن وقت سفارت به وب‌سایت فارسی سفارتخانه‌های اروپایی مراجعه و آدرس ایمیل برای وقت سفارت را بیابید و ایمیلی مبنی بر درخواست وقت بزنید. نکته مهم در این رابطه این است که منتظر بمانید تا پاسخ ایمیل‌تان را بگیرید و ایمیل‌های مجدد به سفارت نزنید.

فرم ویزا را پر کنید
---------------------
پس از گرفتن وقت سفارت، نوبت پر کردن فرم ویزاست. فرم ویزا را می‌توانید از سایت سفارت بگیرید و به زبان انگلیسی پر کنید. البته می‌توانید کمی هزینه کرده و فرم ویزا را به زبان همان کشور پر کنید.

تنها مدارک شغلی را ترجمه کنید
---------------------------------
این تصور در میان برخی وجود دارد که باید تمام مدارک خود را ترجمه کنند. این در حالی است که تنها مدرک مورد نیاز برای ترجمه مدرک شغلی است. این مدرک شغلی شامل پروانه کسب برای کسبه، پروانه وکالت، نظام پزشکی و گواهی اشتغال کار برای کارمندان بخش خصوصی و دولتی است. در گواهی اشتغال به کار مواردی مانند میزان حقوق و دستمزد، سمت فرد در سازمان و سابقه کار باید ذکر شود. این مدرک را باید در دارالترجمه‌های مورد تائید سفارت ترجمه کنید و به همراه اصل گواهی به سفارت ارائه کنید.

سوابق بیمه خود را لیست کنید
-------------------------------
سواق بیمه‌ای شما فاکتور مهمی برای سفارت است. سوابقی که هر چه سنگین‌تر باشد، نشان دهنده این است که شما در ایران شرایط خوبی برای کار و زندگی دارید و به قصد پناهندگی به اروپا نمی‌روید. سوابق بیمه نیاز به ترجمه ندارد.

نامه تمکن مالی را به زبان انگلیسی از بانک بگیرید
-----------------------------------------------------
یکی دیگر مدارک مهمی که باید به سفارت ارائه دهید، پرینت حساب بانکی با مانده بالای 10 هزار یورو است. تمام بانک‌ها این نامه را به مشتریان خود می‌دهند. از تمام حساب‌های خود اعم از سپرده‌‌ها، حساب‌های جاری و دیگر حساب‌ها می‌توانید چنین نامه‌ای را دریافت کنید. اما حساب‌های دارای گردش را برای این کار انتخاب کنید. البته به خاطر داشته باشید که حساب خود را خیلی هم پر نکنید مثلا برای یک خانواده سه نفره، حساب بانکی با مانده 25 تا 30 هزار یورو کافی است. اگر به عنوان مثال 200 هزار یورو در حساب خود داشته باشید، این تلقی را ایجاد می‌کنید که زندگی خود را تبدیل به پول کرده و قصد رفتن از ایران را دارید !

اسناد ملکی را هم همراه داشته باشید
--------------------------------------
اسناد ملکی در لیست مدارک مورد نیاز سفارت نیست، اما بد نیست اصل و کپی سند ملکی را به همراه داشته باشید که هنگام مصاحبه حضوری در پرونده‌تان درج شود شما در خانه ملکی خود زندگی می‌کنید.

هتل و پرواز را رزرو کنید
--------------------------
از دیگر مدارک سفر که باید به سفارت ارائه دهید، رزرو پرواز و هتل است. هنگامی که شما هتل و پرواز را رزرو می‌کنید به سفارت این مفهوم را منتقل می‌کنید که تمام برنامه سفرتان از پیش طراحی شد و تنها منتظر ویزا هستید.

بیمه مسافرتی فراموش نشود
---------------------------
به یکی از دفاتر بیمه‌ای مراجعه و بیمه مسافرتی برای مدت روزهای سفر دریافت کنید. این بیمه برای مدت سفر شما صادر می‌شود و در صورتی که ویزای شما صادر نشود، می‌توانید بیمه را عودت داده و تا 80 درصد مبلغ پرداختی خود دریافت کنید.

عکس‌ها و کپی تمامی مدارک
--------------------------
2 قطعه عکس 3.5 در 4.5 رنگی زمینه سفید نیاز دارید. البته برخی سفارت‌خانه‌ها عکس 3 در 4 می‌خواهند که باید با توجه به مدارک درج شده در سایت سفارت مدارک را آماده کنید. از تمامی مدارک موجود هم کپی تهیه کنید. ممکن است کپی همه مدارک را از شما نخواهند، اما با مدارک کامل‌تر بروید بهتر است تا روز مصاحبه، سفارت را برای تهیه یک کپی ترک کنید.

کودکان زیر 12 سال نیاز به حضور ندارند
-----------------------------------------
کودکان زیر 12 سال نیاز به حضور در سفارت و مصاحبه حضوری ندارند و مدارک آن‌ها باید از سوی والدین‌شان به سفارت ارائه شود. از کودکان زیر 12 سال هزینه بررسی مدارک هم گرفته نمی‌شود. هزینه بررسی مدارک در بیشتر سفارت‌های اروپایی 60 یورو است.

ویزاهای قبلی به کمک‌تان می‌آیند
----------------------------------
اگر پیشتر هم ویزای شنگن گرفته‌اید و یا به کشورهای مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلیس، کره جنوبی و ژاپن سفر کرده‌اید، کپی ویزاهای قبلی را حتما به همراه داشته باشید که مسیر گرفتن شنگن را برای شما سهل‌تر می‌کنند.

اصل مدارک شناسایی یادتان نرود
---------------------------------
لازم بیادآوری است که یادتان نرود این سه مورد (اصل و کپی پاسپورت اصلی و کپی شناسنامه و اصل کارت ملی )را در سرلیست همه مدارک‌تان قرار دهید!

پایان .
 
تاریخ در گذر زمان
شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*جمعه 9 اسفند ماه 1398 شمسی/ 4 رجب المرجب 1441 قمری/ 28 فوریه 2020 میلادی.

رویدادها

۱۳۵۷ - تأسیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بنا به فرمان امام روح‌الله خمینی
۲۰۲ پیش از میلاد - حکومت هان بر چین با تاجگذاری گائوزو آغاز شد و چهار سده تداوم یافت.
۱۸۸۱ - نیروهای امپراتوری روسیه شهر مرو را تصرف و ضمیمه قلمرو آن کشور کردند.
۱۹۲۱ - لنین رهبر شوروی با ایران و افغانستان پیمان دوستی دائمی، کمک متقابل و عدم مداخله در امور یکدیگر را امضاء کرد، که به موجب آن امتیازات استعماری امپراتوری روسیه ملغی شد.
۱۹۲۲ - امپراتوری بریتانیا با اعلامیه یکجانبه استقلال، به قیمومیت خود بر مصر خاتمه داد.

زادروزها

۱۵۳۳ - زادروز میشل دو مونتین، فیلسوف و نویسندهٔ فرانسوی.
۱۹۰۱ - زادروز لینوس پاولینگ، دانشمند، فعال صلح و نویسندهٔ آمریکایی؛ برندهٔ دو جایزه نوبل (شیمی سال ۱۹۵۴ و صلح سال ۱۹۶۲).
۱۹۴۸ - زادروز استیون چو، فیزیک‌دان تجربی آمریکایی؛ برندهٔ جایزه نوبل فیزیک سال ۱۹۹۷؛ دوازدهمین وزیر نیروی آمریکا.
۱۹۵۳ - زادروز پل کروگمن، اقتصاددان، مقاله‌نویس، نویسنده و روشنفکر آمریکایی؛ برندهٔ جایزه نوبل اقتصاد سال ۲۰۰۸.

درگذشت‌ها

۱۹۱۶ - درگذشت هنری جیمز، نویسندهٔ آمریکایی-بریتانیایی
۱۹۲۵ - درگذشت فریدریش ابرت، سیاست‌مدار سوسیال دموکرات آلمانی؛ آخرین صدراعظم امپراتوری آلمان و اولین رئیس‌جمهور آلمان.
۲۰۱۳ - درگذشت دونالد آرتور گلایزر ، فیزیکدان و نورئوبیولوژیست آمریکایی؛ برندهٔ جایزه نوبل فیزیک سال ۱۹۶۰.

منبع : ویکی پدیا.

پایان .
 
سنگر همان سنگر است، مردم همان مردم؛از جنگ تحمیلی تا جنگ با کرونا


ببینید | سنگر همان سنگر است، مردم همان مردم؛از جنگ تحمیلی تا جنگ با کرونا
ببینید | سنگر همان سنگر است، مردم همان مردم؛از جنگ تحمیلی تا جنگ با کرونا

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

ایثار و فداکاری مردم را از دیروز تا امروز در یک تصویر مشاهده می کنید.

پایان .
 
هزینه هر روز تعطیلی برای اقتصاد ایران2458میلیاردتومان است


یحیی آل‌اسحاق، رییس سابق اتاق بازرگانی تهران نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره زیان هر روز تعطیلی روی اقتصاد کشور گفت: من عدد نمی‌توانم در این خصوص بدهم، اما لزومی به تعطیلی در کشور وجود ندارد.
بازار تهران .
ـ یحیی آل‌اسحاق، رییس سابق اتاق بازرگانی تهران نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره زیان هر روز تعطیلی روی اقتصاد کشور گفت: من عدد نمی‌توانم در این خصوص بدهم، اما لزومی به تعطیلی در کشور وجود ندارد.

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

تهران ـ فعالان اقتصادی معتقدند زمانی که یک تعطیلی غیرمنتظره‌ اتفاق بیفتد و به تعطیلات عادی پیش‌بینی شده اضافه شود، بخشی از فعالیت اقتصادی در کشور مختل خواهد شد.

چهارشنبه گذشته خبری با این عنوان «کرونا به ایران رسید و در شهر قم مشاهده شد» موجی از نگرانی را در میان مردم ایجاد کرد؛ از آن زمان تاکنون بنا به گزارش وزارت بهداشت، ویروس کرونا تاکنون 245 را بیمار کرده و موجب مرگ 26 نفر(آخرین آمار تا اول صبح 4 اسفند/ 27 فوریه) شده است.

آخرین آمار ابتلا و فوتی کروناویروس جدید در کشور اعلام شد.
در این مدت، دولت تدابیری همچون تعطیلی مدارس، دانشگاه، مراکز آموزشی در پیش گرفته تا جلوی انتقال بیشتر این ویروس گرفته شود، اما این انتقاد از سوی برخی مطرح می‌شود که دولت باید ادارات، سازمان‌ها و مراکز دولتی را برای مدتی تعطیل می‌کرد تا بتوان شیوع این بیماری را کنترل کرد؛ کاری که چین در ماه‌های گذشته انجام داده است. به اعتقاد آنها، مقابله با شیوع کرونا بدون تعطیلی ادارات امکان‌پذیر نیست.

این در حالی است که فعالان اقتصادی معتقدند نیازی به تعطیلی ادارات کشور نیست و با تدابیری همچون کاهش تعداد کارمندان در بازه‌های زمانی مختلف یا شیفت‌بندی امور، می‌توان با شیوع کرونا مقابله کرد. این در شرایطی است که هر روز تعطیلی در تهران یا کل کشور زیان هنگفتی برای اقتصاد کشور به دنبال خواهد داشت.

بازار وکیل شیراز.
بازار وکیل شیراز.

آخرین آمارها نشان می‌دهد که میزان محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ۱۳۹۰ / 2011 در ۹ ماهه اول سال ۱۳۹۸ / 2020 به حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان (با نفت) و ۴۳۰ هزار میلیارد میلیارد تومان (بدون نفت) رسیده است. این آمار را بهمن‌ماه امسال جواد حسین‌زاده، رییس مرکز آمار ایران اعلام کرد.

با توجه به این آمار و با توجه به این‌که در ۲۷۶ روز اول سال ۹۸، تقریبا ۶۰ روز تعطیل بوده است، بنابراین اگر تولید ناخالص داخلی را که خدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان با نفت است را در ۲۱۶ روز کاری تقسیم کنیم، حدود ۲ هزار و ۳۱۴ میلیارد تومان می‌شود که به ازای هر روز تعطیلی، این میزان آسیب متوجه کشور خواهد شد.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ در سال ١٣٩٧ به رقم ٧١٣ هزار میلیارد تومان با نفت و ٥٧٣ هزار میلیارد تومان بدون احتساب نفت رسید بود. با توجه به این آمار و تعداد روزهای کاری سال ۹۷، به نظر می‌رسد هر روز تعطیلی حدود ۲ هزار و ۴۵۸ میلیارد تومان هزینه برای اقتصاد کشور خواهد داشت.

تعطیلی‌های بی‌مورد در شرایط رکودی کمکی نمی‌کند
------------------------------------------------
به اعتقاد کارشناسان، زمانی که یک تعطیلی غیرمنتظره‌ اتفاق بیفتد و به تعطیلات عادی پیش‌بینی شده اضافه شود، بخشی از فعالیت اقتصادی در کشور مختل خواهد شد.

حسین سلاح‌ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره سیاست تعطیلی برای مقابله با کرونا اظهار داشت: من تخصصی در بحث‌های پزشکی، میزان مسری بودن و اپیدمی بودن این بیماری ندارم، اما آنچه که وزارت بهداشت به عنوان مرجع ذیصلاح این داستان اعلام می‌کند، بیماری کرونا با رعایت نکات بهداشتی و تمهیدات لازم، قابلیت کنترل و جلوگیری از شیوع را دارد.

وی افزود: در شرایطی که اقتصاد کشور به خودی خود با معضل و مشکل رکود و عدم رونق مواجه است، بر این اساس من فکر می‌کنم تعطیلی‌های بی‌مورد کمکی نخواهد کرد؛ کمااین‌که تعطیلی‌ها باعث افزایش مسافرت‌ها می شود که از نظر شیوع بیماری مشکل‌ساز خواهد بود.

نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران درباره زیان هر یک روز تعطیلی برای اقتصاد کشور، تصریح کرد: این نکته را می‌توانم به شما بگویم که خدمات سهم قابل توجهی در GDP دارد و این موضوع می‌تواند به بخش خدمات و کسب‌وکارهای کوچک و متوسط که در حوزه خدمات و به خصوص بخش‌های گردشگری، پذیرایی، حمل‌ونقل و... است، آسیب جدی وارد کند و طیف گسترده‌ای از این مشاغل با معضل و مشکل مواجه شوند.

سلاح‌ورزی عنوان کرد: در روزهای گذشته نیز شاهد بودیم بخش خرده‌فروشی، آمار فروش‌شان بسیار کاهش یافته است و یا بسیاری از تورهای گردشگری لغو شده است. در بحث‌های هلتداری، تورها، رستوران‌ها، در بخش‌های خرده‌فروشی و... با معضل و مشکل مواجه هستیم.

وی با بیان این‌که حمل‌ونقل هوایی و زمینی با مشکل مواجه شده است، متذکر شد: ما دیروز در جلسه‌ای بودیم که در دولت ابعاد موضوع، چه در مقیاس تجارت خارجی و چه در حوزه داخلی بحث و بررسی شد.

نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران ادامه داد: قرار است که بعد از یک گزارشی که وزارت بهداشت در مورد پیش‌بینی روند موضوع کنترل یا گسترش کرونا می‌دهد، تمهیداتی نیز دولت برای حمایت از مشاغل یا کسب‌وکارهایی که آسیب می‌بینند، در هفته آینده روی آن بحث شود.

سلاح‌ورزی گفت: یکی از متقاضیان برگزاری این جلسه و بررسی تاثیر آن روی کسب‌وکارها، اتاق بازرگانی ایران بوده است.

وی عنوان کرد: با توجه به گزارشی که از ابعاد موضوع تهیه خواهد شد، می‌شود طیف گسترده‌ای از موضوعاتی مثل برخی معافیت‌های مالیاتی، تامین‌اجتماعی یا مساعدت‌هایی در رابطه با وام‌های بانکی کسب‌وکارها و... در نظر گرفت.

بازار بزرگ تبریز.
بازار بزرگ تبریز.

نیازی به تعطیلی نیست
------------------------
یحیی آل‌اسحاق، رییس سابق اتاق بازرگانی تهران نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره زیان هر روز تعطیلی روی اقتصاد کشور گفت: من عدد نمی‌توانم در این خصوص بدهم، اما لزومی به تعطیلی در کشور وجود ندارد.

وی با بیان این‌که این یک حادثه غیرمترقبه است که باید با دقت و تدبیر در همه حوزه‌ها مدیریت شود، افزود: نیاز به تعطیلی برای جلوگیری از گسترش بیماری نیست؛ با توجه به این‌که دولت در حال کنترل بیماری است. تنها باید همدلی وجود داشته باشد.

رییس سابق اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با بیان این‌که نیازی به تعطیلی نیست و با شیفت‌بندی کارها را می‌توان انجام داد و اتاق بازرگانی نیز این کار را کرده است، تصریح کرد: ما اگر فرماندهی واحدی داشته باشیم که الان دولت، مجلس و همه می‌گویند هر چه وزارت بهداشت گفت، به عنوان یک وظیفه ملی گوش دهیم. اگر وزیر گفت سفر نروید، به سفر نرویم، یا مراعات بهداشت کنیم.

آل‌اسحاق عنوان کرد: اگر فرماندهی واحدی وجود داشته باشد و همه هم تابع آن باشیم، به طور قطع نیازی به تعطیلی نیست و به طور قطع می‌توان شیوع این بیماری را مدیریت کرد.

پایان .
 
شمارسوئدی‌هایی که تابعیت بریتانیا را می گیرند افزایش یافته است


  یوهان آورن در سال 1988 به بریتانیا مهاجرت کرد اما تا 2018 تابعیت بریتانیا را درخواست نکرده بود. پس از یک سال از زمان درخواست در سال 2018 ، او تابعیت بریتانیا و گذرنامه‌ ‌ی بریتانیایی خود را در یافت کرد.
یوهان آورن در سال 1988 به بریتانیا مهاجرت کرد اما تا 2018 تابعیت بریتانیا را درخواست نکرده بود. پس از یک سال از زمان درخواست در سال 2018 ، او تابعیت بریتانیا و گذرنامه‌ ‌ی بریتانیایی خود را در یافت کرد.

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

از سال 2016 به این سو یعنی از زمان همه‌پرسی در باره‌ی خروج بریتانیا از اتحادیه‌ی اروپا (برگزیت)، تعداد سوئدی‌هایی که تابعیت بریانیایی گرفته‌اند نسبت به سال‌های پیش از آن افزایشی قابل توجه داشته است.

آمار وزارت کشور بریتانیا نشان می‌دهد که در سه سال پس از همه‌پرسی برکسیت، 1848 شهروند سوئد تابعیت بریتانیا را گرفته‌اند که در مقایسه با رقم مربوط به دوران سه ساله‌ی پیش از 2016 ، یعنی 360 تن، رقم بسیار بزرگی است.

بگزارش رادیو سوئد ، یکی از سوئدی‌های بریتانیایی شده یوهان آورِن است. وی در این باره می‌گوید که دلیل درخواست تابعیت بریتانیا این بود که از عدم اطمینان در مورد اینکه آیا پس از خروج بریتانیا از اتحادیه‌ی اروپا وضع اقامت دراین کشور چگونه خواهد بود، رهایی یابد اما دلیل دیگری نیز وجود داشت و آن هم امکان رای دادن در بریتانیا بود که نیازمند داشتن تابعیت است.

یوهان آورن در سال 1988 به بریتانیا مهاجرت کرد اما تا 2018 تابعیت بریتانیا را درخواست نکرده بود. پس از یک سال از زمان درخواست در سال 2018 ، او تابعیت بریتانیا و گذرنامه‌ ‌ی بریتانیایی خود را در یافت کرد.

پایان .
 
وزارت خارجه‌ سوئد: توصیه می شود که از سفر به ایران خودداری شود


وزارت أمور خارجه‌ی سوئد تصمیم گرفت که به مردم توصیه شود که از سفر غیر ضروری به ایران خودداری کنند. دلیل این توصیه شیوع ویروس کورونا در ایران عنوان شده است.
وزارت أمور خارجه‌ی سوئد تصمیم گرفت که به مردم توصیه شود که از سفر غیر ضروری به ایران خودداری کنند. دلیل این توصیه شیوع ویروس کورونا در ایران عنوان شده است.

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

وزارت أمور خارجه‌ی سوئد تصمیم گرفت که به مردم توصیه شود که از سفر غیر ضروری به ایران خودداری کنند. دلیل این توصیه شیوع ویروس کورونا در ایران عنوان شده است.

وزارت أمور خارجه‌ی سوئد اعلام کرد که بسیاری از کشورهای مجاور ایران مرزهای خود را برای ورود به و خروج از ایران بسته‌اند و رفت و آمد به برون‌مرز با محدودیت‌های بزرگی روبه رو شده است. امکانات سفارت نیز برای انجام خدمات کنسولی در شرایط کنونی بسیار محدود است.

وزارت امور خارجه سوئد همچنین در اعلامیه خود افزوده است که بخش درمانی ایران تحت فشار سنگین قرار دارد و انتظار می رود که با مبتلا شدن تعداد بیشتری به ویروس کرونا این فشار افزایش یافته و امکان دریافت کمک های درمانی نیز به همان نسبت کاهش یاید.

یادآوری می شود که یک مرد سی ساله هم اکنون در بیمارستان سالگرنسکا در شهر یوتبوری به علت ابتلا به ویروس کورونا تحت مراقبت درمانی است.

این دومین مورد ابتلای شناخته شده به کورونا در سوئد عنوان می‌شود. در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته شد که او در شمال ایتالیا بوده و درآنجا مبتلا شده است.

همزمان با درمان بیمار مبتلا به ویروس کورونا کسانی که وی با آنها در تماس بوده شناسایی شده اند که حدود چهل نفر هستند.

این افراد مورد معاینه و تست قرار خواهندگرفت.

پایان .
 
نشان شوالیه فرانسه، روی سینه شهاب حسینی نشست/ عکس


شهاب حسینی که برای بازی در فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی، جایزه بهترین بازیگری جشنواره کن را دریافت کرده است، نشان شوالیه کشور فرانسه را هم به‌دست آورد.
شهاب حسینی که برای بازی در فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی، جایزه بهترین بازیگری جشنواره کن را دریافت کرده است، نشان شوالیه کشور فرانسه را هم به‌دست آورد.

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.
شهاب حسینی، بازیگر توانای سینمای ایران، به خاطر نقش‌اش در گسترش هنر در جهان، نشان شوالیه فرانسه را از دستان سفیر آن کشور در ایران، دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شهاب حسینی که برای بازی در فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی، جایزه بهترین بازیگری جشنواره کن را دریافت کرده است، نشان شوالیه کشور فرانسه را هم به‌دست آورد.

حرف های ضد جنگ و ضد سیاست شهاب حسینی پس از گرفتن نشان شوالیه
-------------------------------------------------
حسینی در پی دریافت نشان شوالیه طی سخنان کوتاهی گفت : آرزوی من این است که مردم جهان را به هم نزدیک‌تر کنم، هرچقدر سیاست ها علاقه‌مند به تفرقه و جدایی بین ملت‌ها هستند هنر می‌تواند باعث نزدیکی مردم بشود.

یادآوری می شود که وزارت فرهنگ و هنر فرانسه، نشان شوالیه را به‌خاطر خلاقیت و مشارکت در پیشرفت و گسترش هنر و ادبیات در جهان، به هنرمندان اهدا می‌کند.

شهاب حسینی هم که تاکنون موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگری از جشنواره‌های کن و برلین شده است، طی مراسمی در سفارت فرانسه، نشان شوالیه را از فیلیپ تیه بو، سفیر آن کشور در تهران، دریافت کرد.

نشان شوالیه پیشتر محمدرضا شجریان، شهرام ناظری، اصغر فرهادی ، وپری صابری و چند هنرمند ایرانی دیگر هم موفق به دریافتش شده بودند.

پایان .
 
آمار رسمی کرونا در ایران تا به امروز پنجشنبه
شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

پایان .
 
پیگیری آخرین اطلاعات پروازها از ستاد ویژه در وزارت خارجه ایران


آخرین نتایج توقف پروازها به ایران از ستاد ویژه ارتباطات کنسولی وزارت خارجه پیگیری شود
آخرین نتایج توقف پروازها به ایران از ستاد ویژه ارتباطات کنسولی وزارت خارجه پیگیری شود

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

اداه کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امورخارجه چمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: هموطنان می توانند آخرین نتایج مشکلات بوجود آمده برای مسافران در فرودگاه ها و بنادر کشورهای همسایه و یا دیگر کشورها را از ستاد ویژه ارتباطات کنسولی وزارت امورخارجه با شماره همراه ۰۹۱۰۰۰۳۵۰۱ به صورت شبانه روزی کسب اطلاع کنند.

بر اساس اعلام اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه با توجه به توقف برخی پروازها از مبدا و به مقصد ایران از سوی برخی خطوط هوایی و مشکلات بوجود آمده برای پاره‌ای از هم‌میهنان گرانقدر در فرودگاهها و بنادر کشورهای همسایه و یا دیگر کشورها، وزارت امور خارجه با همکاری سایر دستگاههای ذیربط در داخل کشور و نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با بهره‌گیری از همه امکانات و ظرفیتهای موجود، مجدانه در حال تلاش برای رفع مشکلات بوده است.

در ادامه آمده است: در همین ارتباط هم میهنان گرامی می‌توانند نتایج آخرین تحولات در این خصوص را از ستاد ویژه ارتباطات کنسولی وزارت امور خارجه با شماره همراه زیر بصورت شبانه‌روزی کسب اطلاع نمایند: ۰۹۱۰۰۰۳۵۰۱

پایان .
 
اقدام عجیب اینستاگرام در مسدود کردن صفحه دانشجوی مبتلا به کرونا


  دانشجوی روزنامه نگار مبتلا به کرونا در این پست نوشت:   بعد از مثبت اعلام شدن تست کرونا ویروس یه عکس سلفی گرفتیم با پرستاران و بیماران کرونایی تا به همه ملت ایران بگیم انسان با امید زنده است! ویروس نکشه نا امیدی خواهد کشت!  پس نترسیم و بجنگیم.
دانشجوی روزنامه نگار مبتلا به کرونا در این پست نوشت: بعد از مثبت اعلام شدن تست کرونا ویروس یه عکس سلفی گرفتیم با پرستاران و بیماران کرونایی تا به همه ملت ایران بگیم انسان با امید زنده است! ویروس نکشه نا امیدی خواهد کشت! پس نترسیم و بجنگیم.

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

پس از اقدام یک دانشجوی روزنامه نگاری مبتلا به کرونا به انتشار تصویری از خود و کادر درمانی بیمارستان مسیح دانشوری در صفحه شخصی خود، اینستاگرام صفحه این شخص را مسدود کرد.

انتشار این تصویر در فضای مجازی، استقبال قابل توجهی را از سوی کاربران شبکه های اجتماعی با محوریت روحیه بخشی به جامعه را در پی داشت.

پیش از این اینستاگرام پست های مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محدود می کرد اما این بار با ایجاد محدودیت برای صفحه این بیمار با روحیه مبتلا به «کرونا» ایرانی نشان داد با هر اقدامی که باعث ایجاد حس امید در میان ایرانیان می شود، مخالف است.

دانشجوی روزنامه نگار مبتلا به کرونا در این پست نوشت:
بعد از مثبت اعلام شدن تست کرونا ویروس یه عکس سلفی گرفتیم با پرستاران و بیماران کرونایی تا به همه ملت ایران بگیم انسان با امید زنده است! ویروس نکشه نا امیدی خواهد کشت! پس نترسیم و بجنگیم.

پایان .
 
آمار مبتلایان به کرونا در ایران امروز چهارشنبه

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

پایان .
 
شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

مرکز بهداشت عمومی بریتانیا اعلام کرد مسافرانی که از ایران وارد بریتانیا می‌شوند باید خود را برای دو هفته قرنطینه کنند، چه علائم بیماری مانند تب و سرفه داشته باشند و چه نداشته باشند.

مرکز بهداشت عمومی بریتانیا دستورالعملی برای مدارس بریتانیا هم صادر کرده که بر اساس آن مدارس از دانش آموزانی که به این کشورها در چند هفته گذشته سفر کرده‌اند می‌خواهد تا خود را قرنطینه کنند.

پایان .
 
دومین مورد ابتلا به ویروس کورونا در سوئد


این دومین مورد ابتلای شناخته شده به کورونا در سوئد است. این شخص اخیراً به شمال ایتالیا سفر کرده بوده است.
این دومین مورد ابتلای شناخته شده به کورونا در سوئد است. این شخص اخیراً به شمال ایتالیا سفر کرده بوده است.

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

یک مرد سی ساله هم اکنون در بیمارستان * سالگرنسکا* در شهر یوتبوری تحت مراقبت درمانی است.

این دومین مورد ابتلای شناخته شده به کورونا در سوئد است. این شخص اخیراً به شمال ایتالیا سفر کرده بوده است.

- شب گذشته، توماس والبری پزشک متخصص، حال مریض یاد شده را رضایتبخش دانست.

- در کنفرانس همچنین بر این نکته تاکید شد که سوئد از آمادگی خوبی برای مراقبت از این گونه بیماران برخوردار است.

پایان .
 
نظرسنجی جدید نشان می‌دهد : سوئدی‌ها از ترامپ خوششان نمی‌آید


80 درصد سوئدی‌ها دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، را دوست نمی‌دارند.
80 درصد سوئدی‌ها دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، را دوست نمی‌دارند.

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

مطابق نظرسنجی موسسه‌ی سوئدی نووس که به سفارش برنامه‌ خبری رادیو ملی سوئد، "اکوت"، صورت گرفته 80 درصد سوئدی‌ها دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، را دوست نمی‌دارند.

پروفسور سورن هولمبری در رشته‌ی علوم سیاسی دانشگاه یوتبوری در این زمینه می‌گوید که ترامپ شخصی است با زبانی زشت و کارهایی که کشمکش‌های سیاسی را در عرصه‌های گوناگون افزایش داده است و بنابراین برداشت منفی سوئدی‌ها از او قابل فهم است.

سالمندان و زنان گروه‌های هستند که برداشت منفی آنها از ترامپ نسبت به گرو‌های دیگر بیشتر است.

مطابق نظرسنجی نووس، 50 درصد سوئدی‌ها بر این باورند که پیروزی احتمالی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری در ایالات متحده، تاثیری منفی بر سوئد خواهد داشت.

پایان .
 
مرگ کرونایی پرستار زن بیمارستان لاهیجان/ نرجس فداکارانه خدمت کرد


  نرجس‌ خانعلی زاده پرستار 25 ساله بیمارستان میلاد لاهیجان جانش را وقف بیماران کرونایی کرد
نرجس‌ خانعلی زاده پرستار 25 ساله بیمارستان میلاد *لاهیجان* جانش را وقف بیماران کرونایی کرد و سرانجام خودش هم به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت..

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

نرجس‌ خانعلی زاده پرستار 25 ساله بیمارستان میلاد *لاهیجان* جانش را وقف بیماران کرونایی کرد و سرانجام خودش هم به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

پایان .
 
محکومیت ترور سپهبد سلیمانی از سوی کمیسر عالی حقوق بشر


کمیسر عالی حقوق بشر ضمن محکومیت ترور سپهبد سلیمانی، گفت: سیاسی شدن حقوق بشر یک واقعیت تلخ است که نمی‌توانیم آن را کتمان کنیم.
کمیسر عالی حقوق بشر ضمن محکومیت ترور سپهبد سلیمانی، گفت: سیاسی شدن حقوق بشر یک واقعیت تلخ است که نمی‌توانیم آن را کتمان کنیم.

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

میشل باچلت ضمن محکومیت ترور سپهبد سلیمانی، گفت: سیاسی شدن حقوق بشر یک واقعیت تلخ است.

خانم میشل باچلت، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل با علی باقری کنی معاون رئیس قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به ماهیت حقوق بشری انقلاب اسلامی، گفت: سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران بر مبنای صیانت از حقوق انسان‌ها و نیز تأمین حقوق ملت ایران شکل گرفته است.

باقری کنی با اشاره به روند دشمنی آمریکا با ملت ایران، تصریح کرد: مخالفت آمریکایی‌ها با پیشرفت ملت ایران موجب شد تا به محض پیروزی انقلاب اسلامی، جلوی دسترسی ملت ایران به فناوری‌های حساس را بگیرند و عملاً "حق پیشرفت" را از ملت ایران سلب کنند.

معاون رئیس قوه قضائیه افزود: اعتماد به نفس ملت ایران موجب شد تا علی‌رغم مخالفت آمریکایی‌ها ملت ایران بتواند با اتکا به ظرفیت‌های داخلی به پیشرفت دست یابد.

باقری کنی ادامه داد: پیشرفت درون‌زای ملت ایران موجب خشم آمریکایی‌ها شده و به همین دلیل آن‌ها ملت ایران را با تحریم‌های وحشیانه مجازات کردند؛ به گونه‌ای که حتی جلوی صادرات دارو به ایران را هم گرفتند و عملاً قصد دارند علاوه بر حق پیشرفت "حق حیات" را نیز از ملت ایران سلب کنند.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به ترکیب کشور‌های مدعی نقض حقوق بشر در ایران گفت: دولت اروپایی که بانی قطعنامه حقوق بشری علیه ایران در شورای حقوق بشر است، از یک سو با کمک به عربستان شریک سعودی‌ها در قتل کودکان یمن است و از سوی دیگر با جلوگیری از صادرات دارو به ایران شریک آمریکایی‌ها در قتل کودکان معصوم ایرانی است.

کمیسر عالی حقوق بشر: سیاسی شدن حقوق بشر یک واقعیت تلخ است
--------------------------------------------------------------
در این دیدار، خانم میشل باچلت با غیرانسانی و غیرقابل قبول دانستن تحریم تصریح کرد: کمیساریای عالی تنها نهاد سازمان ملل متحد است که در گزارش خود علیه تحریم موضع‌گیری کرده است.

کمیسر عالی حقوق بشر ضمن محکومیت ترور سپهبد سلیمانی، گفت: سیاسی شدن حقوق بشر یک واقعیت تلخ است که نمی‌توانیم آن را کتمان کنیم.

در پایان این دیدار طومار امضا شده توسط هزاران تن از مردم تهران در حاشیه برگزاری مراسم ۲۲ بهمن در خصوص محکومیت جنایت آمریکا در ترور سردار شهید سلیمانی و درخواست از مراجع بین المللی برای محکومیت این جنایت و پیگرد قرار دادن آمرین و عاملین جنایت فوق تسلیم کمیسر عالی حقوق بشر شد.

مقرر شد کمیسر عالی مراتب درخواست امضا کنندگان فوق را به دبیرکل سازمان ملل متحد و سایر مراجع ذیصلاح منتقل کند.

پایان .
 
شادی آمریکا از شیوع کرونا در ایران !
شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.پایان .
 
ایران : ماسک نداریم؛ لطفا سؤال نپرسید / تصاویرنداریم...نداریم !!

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.با ورود ویروس کرونا، داروخانه‌های شهر تهران به علت سؤال مکرر مردم درباره خرید ماسک، ژل ضدعفونی و الکل، با برگه «ماسک نداریم؛ لطفاً سؤال نپرسید» اطلاع‌رسانی خود را انجام داده‌اند!!
پایان .
 
کرونا به دانمارک، نروژ و رومانی رسید


مقامات بهداشتی سه کشور اروپایی از اولین موارد ابتلا به کرونا در کشورهای خود قرار خبر دادند.
مقامات بهداشتی سه کشور اروپایی از اولین موارد ابتلا به کرونا در کشورهای خود قرار خبر دادند.

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

مقامات بهداشتی سه کشور اروپایی از اولین موارد ابتلا به کرونا در کشورهای خود قرار خبر دادند.

به گزارش اسکای نیوز، مقامات بهداشتی رومانی از اولین مورد ابتلای کرونا در این کشور خبر دادند.

بر اساس این گزارش؛ مقامات بهداشتی رومانی اعلام کردند که فرد مبتلا که از استان گورج این کشور است، در وضعیت خوبی قرار دارد و به بیمارستان عفونی بخارست منتقل می‌شود و آزمایش کرونا همه هفت عضو خانواده این مرد منفی شده است.

همزمان منابع بهداشتی نروژ هم از شناسایی اولین مورد مبتلا به کرونا در این کشور خبر دادند و اعلام کردند که این فرد هفته گذشته از چین بازگشته است.

این منابع افزودند: فرد مبتلا وضع خطرناکی ندارد و بعید است که کرونا را منتقل کرده باشد.

در دانمارک هم اولین مورد ابتلا به کرونا شناسایی شد.

آنگونه که مقامات دانمارکی اعلام کرده‌اند؛ فرد مبتلا از شمال ایتالیا به دانمارک بازگشته است.

پایان .
 
اهدای «عسل»رایگان برای جلوگیری از شیوع کرونا در زرند کرمان


طی یک اقدام خداپسندانه و ارزشمند یک خیّر جوان در شهرستان زرند استان کرمان با هدف پیشگیری از بیماری کرونا، 500 کیلوگرم عسل طبیعی به مددجویان بهزیستی این شهرستان اهدا کرد.
طی یک اقدام خداپسندانه و ارزشمند یک خیّر جوان در شهرستان زرند استان کرمان با هدف پیشگیری از بیماری کرونا، 500 کیلوگرم عسل طبیعی به مددجویان بهزیستی این شهرستان اهدا کرد.

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

طی یک اقدام خداپسندانه و ارزشمند یک خیّر جوان در شهرستان زرند استان کرمان با هدف پیشگیری از بیماری کرونا، 500 کیلوگرم عسل طبیعی به مددجویان بهزیستی این شهرستان اهدا کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زرند، در حالی که در برخی استان‌های کشور تعدادی از هموطنان ما درگیر بیماری کرونا ویروس هستند و متاسفانه در لابه‌لای اخبار مربوط به این بیماری، اخبار تلخی از گرانی ماسک و .. به گوش می‌رسد اما امروز یک خیر جوان زرندی بانی یک امر خیر و خبر خوب در این زمینه شد.

داوود یزدانی جوان نیک‌اندیش زرندی با هدف پیشگیری از انتقال ویروس کورنا، ۵۰۰ کیلوگرم عسل اهدایی به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال در قالب یک‌هزار ظرف نیم کیلویی بسته‌بندی شده را به اداره بهزیستی این شهرستان اهدا کرد تا در اختیار جامعه هدف این اداره قرار گیرد.

امیر ابراهیمی رئیس اداره بهزیستی شهرستان زرند ضمن قدردانی از این اقدام خداپسندانه و ارزشمند گفت: در حالی که متاسفانه شماری از افراد با گران‌فروشی ماسک و ...به دنبال سودجویی هستند، افرادی هم هستند مانند آقای یزدانی که اقدام خداپسندانه و ستودنی را انجام می‌دهند.

این جوان زرندی هدف از این کار خود را تقویت سیستم ایمنی بدن جامعه هدف بهزیستی شهرستان دانست و اظهار کرد: سیستم ایمنی بدن از ورود بسیاری از عوامل بیماری‌زا به بدن جلوگیری می‌کند اما برخی اوقات این سیستم نمی‌تواند به‌خوبی کار خود را انجام دهد.

وی گفت: کارشناسان بر این عقیده هستند عسل حاوی خواصی است که به تسریع فرآیند سم‌زدایی و کارایی هرچه بیشتر آن کمک شایانی می‌کنند که تصمیم گرفتم مقدار ۵۰۰ کیلو گرم عسل طبیعی تولید شده را به این قشر محروم جامعه اهدا و سهم کوچکی در خدمت به این خانواده‌های بی بضاعت داشته باشم .

پایان .
 
راهنمای گرفتن ویزای شنگن جهت ورود به کشورهای اروپا1 ـ ثابت کنید قصد ماندن ندارید
2 ـ آژانس‌ها را فراموش کنید
3 ـ از کدام سفارت اروپایی وقت بگیریم
4 ـ دعوتنامه بگیرید، نصف راه را رفته‌اید
5 ـ ایمیل بزنید، وقت بگیرید
6 ـ فرم ویزا را پر کنید
و..و..و...
شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

به دلیل افزایش تعداد مهاجرانی که از گوشه و کنار جهان ، هرساله به کشورهای اروپایی پناهنده یا مهاجرت می کنند، گرفتن ویزای شنگن برای مرتبه اول کمی سخت باشد، اما نشدنی نیست.

ـ بسیاری از مردم بهر دلیلی علاقمند به سفر اروپا هستند !؛خواه برای دیدن بستگان و دوستان وخواه برای گشت وگذار در اینکشورها ، اما یک سد بزرگ، 90 درصد اهالی سفر را از این سفر گران و پرزرق و برق منصرف می‌کند: ویزای شنگن !

شاید گرفتن این مجوز "ویزا / روادید " ورود به محدوده اتحادیه اروپا برای مرتبه اول کمی سخت باشد، اما نشدنی نیست.

اما ....
---------
ثابت کنید قصد ماندن ندارید
-----------------------------
پیش از اینکه قصد گرفتن ویزا را کنید، خودتان مدارک‌تان را بسنجید و ببینید آیا با مدارک‌تان می‌توانید سفارت را مجاب کنید که قصد پناهندگی و ماندن در اروپا را ندارید ! اگر مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید، کنسول سفارت را مجاب کند که شما تنها قصد سفر را دارید و بازمی‌گردید، تردید نکنید که ویزا را گرفته‌اید. اما اگر مدارک‌تان ناقص است، احتمال رد شدن تقاضای‌تان بالاست.

آژانس‌ها را فراموش کنید
-------------------------
شاید برای اطمینان از گرفتن ویزا به این فکر کنید که سراغ آژانس‌ها مسافرتی بروید و با پرداخت مبلغی، ضریب اطمینان گرفتن ویزای شنگن را بالاتر برید. اما آژانس مسافرتی کار خاصی برای شما نمی‌کند و تنها یک وقت از سفارت می‌گیرد، به جای شما در صف سفارت می‌ایستد و شما را با مدارک خودتان راهی مصاحبه دریافت ویزا می‌کند. البته در صورت خرید تور از آژانس‌ها و سپردن وثایق سنگین بازگشت از سفر به آنها، احتمال گرفتن شنگن بالا می‌رود.

از کدام سفارت اروپایی وقت بگیریم
------------------------------------
اینکه از سفارت کدام کشور اروپایی وقت بگیرید، تابعی از این موضوع است که از کدام کشور اروپایی می‌توانید دعوتنامه داشته باشید؛ اما اگر دعوتنامه ندارید سراغ کشورهایی بروید که سهل‌‌گیرتر هستند. کشورهای مهاجرپذیر مانند آلمان خیلی سخت ویزا می‌دهند. کشورهایی مانند یونان، ایتالیا و اسپانیا گزینه‌های مناسبی هستند.

دعوتنامه بگیرید، نصف راه را رفته‌اید
----------------------------------------
اگر بتوانید از دوست یا آشنایی در محدوده شنگن دعوتنامه سفر بگیرید، نصف راه را رفته‌اید. دعوتنامه برای سفارت به معنای دلیل سفر است. این تلقی در سفارتخانه‌های اروپایی وجود دارد که اگر شما قصد سفر تفریحی به اروپا را دارید، با تور سفر می‌کنید و اگر به صورت شخصی برای ویزا تقاضا کرده‌اید، باید دلیلی برای سفر داشه باشید. یک دعوتنامه معتبر دلالت به این دلیل سفر دارد.

ایمیل بزنید، وقت بگیرید
--------------------------
برای گرفتن وقت سفارت نیازی به دفاتر خدمات مسافرتی ندارید و یا یک ایمیل می‌توانید وقت سفارت بگیرید. برای گرفتن وقت سفارت به وب‌سایت فارسی سفارتخانه‌های اروپایی مراجعه و آدرس ایمیل برای وقت سفارت را بیابید و ایمیلی مبنی بر درخواست وقت بزنید. نکته مهم در این رابطه این است که منتظر بمانید تا پاسخ ایمیل‌تان را بگیرید و ایمیل‌های مجدد به سفارت نزنید.

فرم ویزا را پر کنید
---------------------
پس از گرفتن وقت سفارت، نوبت پر کردن فرم ویزاست. فرم ویزا را می‌توانید از سایت سفارت بگیرید و به زبان انگلیسی پر کنید. البته می‌توانید کمی هزینه کرده و فرم ویزا را به زبان همان کشور پر کنید.

تنها مدارک شغلی را ترجمه کنید
---------------------------------
این تصور در میان برخی وجود دارد که باید تمام مدارک خود را ترجمه کنند. این در حالی است که تنها مدرک مورد نیاز برای ترجمه مدرک شغلی است. این مدرک شغلی شامل پروانه کسب برای کسبه، پروانه وکالت، نظام پزشکی و گواهی اشتغال کار برای کارمندان بخش خصوصی و دولتی است. در گواهی اشتغال به کار مواردی مانند میزان حقوق و دستمزد، سمت فرد در سازمان و سابقه کار باید ذکر شود. این مدرک را باید در دارالترجمه‌های مورد تائید سفارت ترجمه کنید و به همراه اصل گواهی به سفارت ارائه کنید.

سوابق بیمه خود را لیست کنید
-------------------------------
سواق بیمه‌ای شما فاکتور مهمی برای سفارت است. سوابقی که هر چه سنگین‌تر باشد، نشان دهنده این است که شما در ایران شرایط خوبی برای کار و زندگی دارید و به قصد پناهندگی به اروپا نمی‌روید. سوابق بیمه نیاز به ترجمه ندارد.

نامه تمکن مالی را به زبان انگلیسی از بانک بگیرید
-----------------------------------------------------
یکی دیگر مدارک مهمی که باید به سفارت ارائه دهید، پرینت حساب بانکی با مانده بالای 10 هزار یورو است. تمام بانک‌ها این نامه را به مشتریان خود می‌دهند. از تمام حساب‌های خود اعم از سپرده‌‌ها، حساب‌های جاری و دیگر حساب‌ها می‌توانید چنین نامه‌ای را دریافت کنید. اما حساب‌های دارای گردش را برای این کار انتخاب کنید. البته به خاطر داشته باشید که حساب خود را خیلی هم پر نکنید مثلا برای یک خانواده سه نفره، حساب بانکی با مانده 25 تا 30 هزار یورو کافی است. اگر به عنوان مثال 200 هزار یورو در حساب خود داشته باشید، این تلقی را ایجاد می‌کنید که زندگی خود را تبدیل به پول کرده و قصد رفتن از ایران را دارید !

اسناد ملکی را هم همراه داشته باشید
--------------------------------------
اسناد ملکی در لیست مدارک مورد نیاز سفارت نیست، اما بد نیست اصل و کپی سند ملکی را به همراه داشته باشید که هنگام مصاحبه حضوری در پرونده‌تان درج شود شما در خانه ملکی خود زندگی می‌کنید.

هتل و پرواز را رزرو کنید
--------------------------
از دیگر مدارک سفر که باید به سفارت ارائه دهید، رزرو پرواز و هتل است. هنگامی که شما هتل و پرواز را رزرو می‌کنید به سفارت این مفهوم را منتقل می‌کنید که تمام برنامه سفرتان از پیش طراحی شد و تنها منتظر ویزا هستید.

بیمه مسافرتی فراموش نشود
---------------------------
به یکی از دفاتر بیمه‌ای مراجعه و بیمه مسافرتی برای مدت روزهای سفر دریافت کنید. این بیمه برای مدت سفر شما صادر می‌شود و در صورتی که ویزای شما صادر نشود، می‌توانید بیمه را عودت داده و تا 80 درصد مبلغ پرداختی خود دریافت کنید.

عکس‌ها و کپی تمامی مدارک
--------------------------
2 قطعه عکس 3.5 در 4.5 رنگی زمینه سفید نیاز دارید. البته برخی سفارت‌خانه‌ها عکس 3 در 4 می‌خواهند که باید با توجه به مدارک درج شده در سایت سفارت مدارک را آماده کنید. از تمامی مدارک موجود هم کپی تهیه کنید. ممکن است کپی همه مدارک را از شما نخواهند، اما با مدارک کامل‌تر بروید بهتر است تا روز مصاحبه، سفارت را برای تهیه یک کپی ترک کنید.

کودکان زیر 12 سال نیاز به حضور ندارند
-----------------------------------------
کودکان زیر 12 سال نیاز به حضور در سفارت و مصاحبه حضوری ندارند و مدارک آن‌ها باید از سوی والدین‌شان به سفارت ارائه شود. از کودکان زیر 12 سال هزینه بررسی مدارک هم گرفته نمی‌شود. هزینه بررسی مدارک در بیشتر سفارت‌های اروپایی 60 یورو است.

ویزاهای قبلی به کمک‌تان می‌آیند
----------------------------------
اگر پیشتر هم ویزای شنگن گرفته‌اید و یا به کشورهای مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلیس، کره جنوبی و ژاپن سفر کرده‌اید، کپی ویزاهای قبلی را حتما به همراه داشته باشید که مسیر گرفتن شنگن را برای شما سهل‌تر می‌کنند.

اصل مدارک شناسایی یادتان نرود
---------------------------------
لازم بیادآوری است که یادتان نرود این سه مورد (اصل و کپی پاسپورت اصلی و کپی شناسنامه و اصل کارت ملی )را در سرلیست همه مدارک‌تان قرار دهید!

پایان .
 
تاریخ در گذر زمان
شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*پنجشنبه 8 اسفند ماه 1398 شمسی/ 3 رجب المرجب 1441 قمری/ 27 فوریه 2020 میلادی.

رویدادها
۱۵۹۴ - تاجگذاری هانری چهارم در مقام پادشاه فرانسه.
۱۹۷۶ - جبهه آزادی‌بخش پولیساریو در بخشی از منطقه مورد مناقشه صحرای غربی اعلام استقلال کرد و حکومت جمهوری دموکراتیک عربی صحرا را تشکیل داد.
۱۹۹۱ - جنگ خلیج فارس: در پی شکست و عقب‌نشینی ارتش عراق، اشغال کویت خاتمه یافت.
۲۰۱۰ - زمین‌لرزه شیلی به بزرگی ۸٫۸ ریشتر، بالغ بر ۵۲۵ نفر تلفات و ۲۵ نفر ناپدید در پی داشت.
زادروزها
۲۷۴ - زادروز کنستانتین یکم، امپراتور روم؛ اولین امپراتورمسیحی.
۱۹۰۲ - زادروز جان استاینبک، نویسندهٔ آمریکایی؛ برندهٔ جایزه نوبل ادبیات سال ۱۹۶۲.
۱۹۳۰ - زادروز جوآن وودوارد، بازیگر آمریکایی؛ برندهٔ جایزه اسکار.
۱۹۳۲ - زادروز الیزابت تیلور، بازیگر آمریکایی؛ برندهٔ جایزه اسکار.

درگذشت‌ها

۲۵۴ (قمری) - درگذشت امام علی النقی ، امام دهم شیعیان علیه السلام.
۱۳۶۵ - درگذشت حسین خرازی از فرماندهان جنگ ایران و عراق
۱۹۳۶ - درگذشت ایوان پاولف، عصب‌شناس، فیزیولوژیست، روان‌شناس و پزشک روس؛ برندهٔ جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی سال ۱۹۰۴.
۱۹۳۹ - درگذشت نادژدا کروپسکایا، نویسنده، انقلابی و آموزگار روس؛ همسر ولادمیر لنین.

منبع : ویکی پدیا.

پایان .
 
فضای رادیکالیسم داعشی همچنان بر سوئد حاکم است


 بگزارش رادیو سوئد : این گونه محیط‌ها بویژه در جنوب غرب سوئد مانند حومه یوتبوری وجود دارند.
بگزارش رادیو سوئد : این گونه محیط‌ها بویژه در جنوب غرب سوئد مانند حومه یوتبوری وجود دارند.

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*چهارشنبه 7 اسفند ماه 1398 شمسی/ 2 رجب المرجب 1441 قمری/ 26 فوریه 2020 میلادی.

تقریبا یک سال از شکست "نهایی" داعش در سوریه می‌گذرد اما به گزارش پلیس امنیتی سوئد موسوم به "SÄPO" ، محیط ها و فضاهای زاینده افراطیگری داعشی در سوئد هنوز هم نیرومند هستند.

بگزارش رادیو سوئد : این گونه محیط‌ها بویژه در جنوب غرب سوئد مانند حومه یوتبوری وجود دارند. اما به گفته‌ی آندریاس وتربری، از مسئوولان امورهماهنگی امنیتی در اداره‌ی خدمات اجتماعی منطقه‌ی آنگرد، فعالیت کوشندگان افراطی داعشی برای جلب هوادار مانند گذشته ظاهرا با تبلیغ برای خلافت اسلامی و سفر به منطقه خاورمیانه برای پیوستن به داعش انجام نمی‌گیرد و بنابراین مانند گذشته آشکار نیست.

پایان .
 
کنفرانس مطبوعاتی در سوئد در باره‌ی خطر شیوع ویروس کورونا


متخصص اپیدمیولوژی آندرش تگنل. عکس: Claudio Bresciani/TT
متخصص اپیدمیولوژی آندرش تگنل. عکس: Claudio Bresciani/TT

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*چهارشنبه 7 اسفند ماه 1398 شمسی/ 2 رجب المرجب 1441 قمری/ 26 فوریه 2020 میلادی.

به گزارش تلویزیون ملی سوئد، امروز یک اپیدمی شناس سوئدی در کنفرانس مطبوعاتی سازمان دولتی بهداشت عمومی اعلام داشت که نگرانی مسئولان سوئدی در مورد خطر پخش ویروس کورونا ناشی ازوضعیتی است که در ایران و ایتالیا وجود دارد.

آندرش تگنل، اپیدمی شناس یاد شده تاکید کرد که علت نگرانی ما در سوئد بیشتر از هرجای دیگر وضعیت موجود در ایران است.

در کنفرانس مطبوعاتی سازمان دولتی بهداشت عمومی در باره‌ی ویروس کورونا گفته شد که تغییر ارزیابی این سازمان از خطر سرایت ویروسی بر پایه‌ی سفرهای مردم به ایتالیا و ایران صورت گرفته است.

وی ادامه داد که شیوع ویروس در ایران بسیار گسترده است و علاوه بر آن، ویروس کورونا از این کشور به کشورهای دیگر نیز انتقال یافته است.

گزارش تلویزیون ملی سوئد حاکی از این است که از ایران اطلاعات گوناگونی در مورد فوت مبتلایان به ویروس کورونا به دست می‌رسد و مطابق برخی از گزارش‌ها شمار درگذشتگان به علت ابتلا به ویروس کورونا 50 تن است. همین گزارش حاکی از این است که یکی از مبتلایان به ویروس کورونا معاون وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران است.

پایان .
 
شیوع سریع کرونا در ایران باعث ایجاد نگرانی در سوئد شده است


دولت تاکنون تصمیمی درمورد نحوه برخورد با سوئدی های ایرانی تبار بازگشته از ایران بمنظور جلوگری از شیوع کرونا توسط افراد مظنون به حمل ویروس در سوئد  نگرفته است .
دولت تاکنون تصمیمی درمورد نحوه برخورد با سوئدی های ایرانی تبار بازگشته از ایران بمنظور جلوگری از شیوع کرونا توسط افراد مظنون به حمل ویروس در سوئد نگرفته است .

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*چهارشنبه 7 اسفند ماه 1398 شمسی/ 2 رجب المرجب 1441 قمری/ 26 فوریه 2020 میلادی.

وزارت خارجه سوئد می‌گوید که ممکن است در حدود دو تا سه هزار سوئدی ایرانی تبار در حال حاضر در ایران حضور داشته باشند. از این جهت شیوع سریع ویروس جدید کرونا در ایران باعث ایجاد نگرانی در سوئد شده است.

سجاد موسوی شهروند افغانستان ساکن استکهلم است. خانواده سجاد موسوی در شهر قم در ایران زندگی می‌کند، شهری که بیشترین آسیب را از زمان شیوع این بیماری دیده است.

سجاد موسوی به رادیوی سوئد می‌گوید که او نگران خانواده‌اش است.

وی گفته است که هزینه‌های درمان و حتا تشخیص بیماری برای شهروندان افغانستان در ایران خیلی گران است.

بر اساس آماری که نهادهای دولتی در ایران پخش کرده اند تا کنون ۱۹ تن در اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان باخته و ۱۳۹ مورد ابتلا تاکنون شناسایی شده است.

دولت تاکنون تصمیمی درمورد نحوه برخورد با سوئدی های ایرانی تبار بازگشته از ایران بمنظور جلوگری از شیوع کرونا توسط افراد مظنون به حمل ویروس در سوئد نگرفته است .

پایان .

 
وکیل آسانژ: تلاش آمریکا برای ترورمدیر ویکی‌لیکس درسفارت اکوادور


جولیان آسانژ در سفارت اکوادور در لندن
جولیان آسانژ در سفارت اکوادور در لندن

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*چهارشنبه 7 اسفند ماه 1398 شمسی/ 2 رجب المرجب 1441 قمری/ 26 فوریه 2020 میلادی.


اسانج در جریان دستگیری در سفارت اکوادور در لندن و انتقال به زندان.
( تصاویر فوق)اسانج در جریان دستگیری در سفارت اکوادور در لندن و انتقال به زندان.

سازمان های اطلاعاتی آمریکا با یک شرکت خصوصی اسپانیایی برای ترور آسانژ در سفارت اکوادور در لندن رایزنی کرده بودند.

دادگاهی که در لندن که به پرونده استرداد "جولیان آسانژ" مدیر در بازداشت سایت افشاگر "ویکی‌لیکس" به آمریکا رسیدگی می‌کند روز دوشنبه در لندن تشکیل شد و در طی آن وکلای مدیر ویکی‌لیکس اطلاعات و ادعاهای جدیدی درباره تلاش دولت آمریکا طی 7 سال گذشته برای ترور آسانژ و ربودن او از سفارت اکوادور در لندن به قاضی دادگاه ارایه دادند.

به گزارش وب سایت بریتانیایی" دیلی میل"، "ادوارد فیتز جرالد" وکیل جولیان آسانژ روز دوشنبه در دادگاه به قاضی پرونده گفت که سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا برای حذف آسانژ در سفارت اکوادور در لندن، اقدام به مذاکره با ماموران یک شرکت امنیتی خصوصی اسپانیایی کرده بود.

سایت ویکی  لیکس
سایت ویکی لیکس که آسانژ مدیریت آنرا بعهده داشت .

این وکیل هفته گذشته نیز مدعی شده بود ترامپ در سال 2017 و چند ماه پس از به قدرت رسیدن با فرستادن "دانا روراباکر" یکی از نمایندگان جمهوریخواه کنگره به ملاقات آسانژ در سفارت اکوادور در لندن به او پیشنهاد معامله‌ای در ازای ارایه عفو عمومی داده بود. بر اساس ادعای وکیل آسانژ ترامپ به او پیشنهاد داده بوده در صورتی که دست داشتن روسیه در هک ای‌میل کمیته مرکزی حزب دموکرات و شخص "هیلاری کلینتون" را منکر شود، از عفو عمومی رییس جمهوری آمریکا برخوردار خواهد شد.

آسانژ پیش از دستگیری !
آسانژ پیش از دستگیری 15 دسامبر 2010!

آسانژ دقایقی بعد از دستگیری.
آسانژ دقایقی بعد از دستگیری 18 مه 2019.

این ادعای وکیل آسانژ از سوی کاخ سفید و "روراباکر" نماینده سابق کنگره آمریکا رد شده است.

اما در جلسه دوشنبه گذشته نیز وکیل آسانژ ادعاهای جدیدی درباره تلاش‌های ناکام دولت آمریکا برای حذف آسانژ ارایه کرد.

بر اساس این ادعا سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در طول دوران پناهندگی آسانژ به سفارت اکوادور در لندن از یک شرکت امنیتی خصوصی اسپانیایی که دستگاه‌های امنیتی در داخل سفارت خانه‌ها نصب می‌کند خواسته بودند، آسانژ را حذف فیزیکی کرده یا بربایند.

به گفته وکیل آسانژ، سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا با این شرکت، مذاکراتی درباره ربودن یا مسموم کردن آسانژ در سفارت اکوادور در لندن انجام داده‌اند.

فیتزجرالد اظهار داشت: "دیوید مورالس" افسر سابق نظامی اسپانیا که یک قایق بادبانی تفریحی از "شلدون آدلسون" یکی از سرمایه‌داران یهودی پشتیبان مالی ترامپ، خریداری کرده است، موافقت کرده بود که اطلاعات جمع‌آوری شده در مورد آسانژ را به سازمان‌های اطلاعاتی ایالات متحده ارائه کند."

وکیل آسانژ در دادگاه گفت که در صورت استرداد آسانژ به آمریکا به احتمال زیاد محکامه عادلانه‌ای در انتظار او نخواهد بود و هدف ترامپ تنها این است که تا زمان انتخابات آتی آمریکا از موضوع استرداد آسانژ به عنوان یک برگ برنده تبلیغاتی استفاده کند.

پایان .
 
به بهانه سالروز درگذشت علی اکبر دهخدا (اینفوگرافیک)
شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*چهارشنبه 7 اسفند ماه 1398 شمسی/ 2 رجب المرجب 1441 قمری/ 26 فوریه 2020 میلادی.


خلاصه ای از زندگینامه و خدمات دهخدا به زبان فارسی

پایان .
 
با تصمیم AFC؛ تمام بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد
تمام مسابقات هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا با تصمیم AFC و به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*چهارشنبه 7 اسفند ماه 1398 شمسی/ 2 رجب المرجب 1441 قمری/ 26 فوریه 2020 میلادی.

تمام مسابقات هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا با تصمیم AFC و به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

جلسه فوری کنفدراسیون فوتبال آسیا در ارتباط با شیوع ویروس کرونا و تصمیم گیری درباره بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا امروز در کوالالامپور برگزار شد.

با شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف از جمله چین، کره جنوبی، ژاپن، ایران و چند کشور حاشیه خلیج فارس، کشورهای مختلف خواهان به تعویق افتادن و یا لغو مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بودند.

مسئولان AFC در همان ساعت اولیه جلسه امروز خود در مورد مسابقات در شرق آسیا به جمع رسیدند و بازی‌های شرق به تعویق افتاد.

سپس با کسب رضایت از طرف‌های حاضر در منطقه غرب آسیا نیز مسابقات در این منطقه هم به تعویق افتاد.

پایان .
 
راهنمای گرفتن ویزای شنگن جهت ورود به کشورهای اروپا1 ـ ثابت کنید قصد ماندن ندارید
2 ـ آژانس‌ها را فراموش کنید
3 ـ از کدام سفارت اروپایی وقت بگیریم
4 ـ دعوتنامه بگیرید، نصف راه را رفته‌اید
5 ـ ایمیل بزنید، وقت بگیرید
6 ـ فرم ویزا را پر کنید
و..و..و...
شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*چهارشنبه 7 اسفند ماه 1398 شمسی/ 2 رجب المرجب 1441 قمری/ 26 فوریه 2020 میلادی.

به دلیل افزایش تعداد مهاجرانی که از گوشه و کنار جهان ، هرساله به کشورهای اروپایی پناهنده یا مهاجرت می کنند، گرفتن ویزای شنگن برای مرتبه اول کمی سخت باشد، اما نشدنی نیست.

ـ بسیاری از مردم بهر دلیلی علاقمند به سفر اروپا هستند !؛خواه برای دیدن بستگان و دوستان وخواه برای گشت وگذار در اینکشورها ، اما یک سد بزرگ، 90 درصد اهالی سفر را از این سفر گران و پرزرق و برق منصرف می‌کند: ویزای شنگن !

شاید گرفتن این مجوز "ویزا / روادید " ورود به محدوده اتحادیه اروپا برای مرتبه اول کمی سخت باشد، اما نشدنی نیست.

اما ....
---------
ثابت کنید قصد ماندن ندارید
-----------------------------
پیش از اینکه قصد گرفتن ویزا را کنید، خودتان مدارک‌تان را بسنجید و ببینید آیا با مدارک‌تان می‌توانید سفارت را مجاب کنید که قصد پناهندگی و ماندن در اروپا را ندارید ! اگر مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید، کنسول سفارت را مجاب کند که شما تنها قصد سفر را دارید و بازمی‌گردید، تردید نکنید که ویزا را گرفته‌اید. اما اگر مدارک‌تان ناقص است، احتمال رد شدن تقاضای‌تان بالاست.

آژانس‌ها را فراموش کنید
-------------------------
شاید برای اطمینان از گرفتن ویزا به این فکر کنید که سراغ آژانس‌ها مسافرتی بروید و با پرداخت مبلغی، ضریب اطمینان گرفتن ویزای شنگن را بالاتر برید. اما آژانس مسافرتی کار خاصی برای شما نمی‌کند و تنها یک وقت از سفارت می‌گیرد، به جای شما در صف سفارت می‌ایستد و شما را با مدارک خودتان راهی مصاحبه دریافت ویزا می‌کند. البته در صورت خرید تور از آژانس‌ها و سپردن وثایق سنگین بازگشت از سفر به آنها، احتمال گرفتن شنگن بالا می‌رود.

از کدام سفارت اروپایی وقت بگیریم
------------------------------------
اینکه از سفارت کدام کشور اروپایی وقت بگیرید، تابعی از این موضوع است که از کدام کشور اروپایی می‌توانید دعوتنامه داشته باشید؛ اما اگر دعوتنامه ندارید سراغ کشورهایی بروید که سهل‌‌گیرتر هستند. کشورهای مهاجرپذیر مانند آلمان خیلی سخت ویزا می‌دهند. کشورهایی مانند یونان، ایتالیا و اسپانیا گزینه‌های مناسبی هستند.

دعوتنامه بگیرید، نصف راه را رفته‌اید
----------------------------------------
اگر بتوانید از دوست یا آشنایی در محدوده شنگن دعوتنامه سفر بگیرید، نصف راه را رفته‌اید. دعوتنامه برای سفارت به معنای دلیل سفر است. این تلقی در سفارتخانه‌های اروپایی وجود دارد که اگر شما قصد سفر تفریحی به اروپا را دارید، با تور سفر می‌کنید و اگر به صورت شخصی برای ویزا تقاضا کرده‌اید، باید دلیلی برای سفر داشه باشید. یک دعوتنامه معتبر دلالت به این دلیل سفر دارد.

ایمیل بزنید، وقت بگیرید
--------------------------
برای گرفتن وقت سفارت نیازی به دفاتر خدمات مسافرتی ندارید و یا یک ایمیل می‌توانید وقت سفارت بگیرید. برای گرفتن وقت سفارت به وب‌سایت فارسی سفارتخانه‌های اروپایی مراجعه و آدرس ایمیل برای وقت سفارت را بیابید و ایمیلی مبنی بر درخواست وقت بزنید. نکته مهم در این رابطه این است که منتظر بمانید تا پاسخ ایمیل‌تان را بگیرید و ایمیل‌های مجدد به سفارت نزنید.

فرم ویزا را پر کنید
---------------------
پس از گرفتن وقت سفارت، نوبت پر کردن فرم ویزاست. فرم ویزا را می‌توانید از سایت سفارت بگیرید و به زبان انگلیسی پر کنید. البته می‌توانید کمی هزینه کرده و فرم ویزا را به زبان همان کشور پر کنید.

تنها مدارک شغلی را ترجمه کنید
---------------------------------
این تصور در میان برخی وجود دارد که باید تمام مدارک خود را ترجمه کنند. این در حالی است که تنها مدرک مورد نیاز برای ترجمه مدرک شغلی است. این مدرک شغلی شامل پروانه کسب برای کسبه، پروانه وکالت، نظام پزشکی و گواهی اشتغال کار برای کارمندان بخش خصوصی و دولتی است. در گواهی اشتغال به کار مواردی مانند میزان حقوق و دستمزد، سمت فرد در سازمان و سابقه کار باید ذکر شود. این مدرک را باید در دارالترجمه‌های مورد تائید سفارت ترجمه کنید و به همراه اصل گواهی به سفارت ارائه کنید.

سوابق بیمه خود را لیست کنید
-------------------------------
سواق بیمه‌ای شما فاکتور مهمی برای سفارت است. سوابقی که هر چه سنگین‌تر باشد، نشان دهنده این است که شما در ایران شرایط خوبی برای کار و زندگی دارید و به قصد پناهندگی به اروپا نمی‌روید. سوابق بیمه نیاز به ترجمه ندارد.

نامه تمکن مالی را به زبان انگلیسی از بانک بگیرید
-----------------------------------------------------
یکی دیگر مدارک مهمی که باید به سفارت ارائه دهید، پرینت حساب بانکی با مانده بالای 10 هزار یورو است. تمام بانک‌ها این نامه را به مشتریان خود می‌دهند. از تمام حساب‌های خود اعم از سپرده‌‌ها، حساب‌های جاری و دیگر حساب‌ها می‌توانید چنین نامه‌ای را دریافت کنید. اما حساب‌های دارای گردش را برای این کار انتخاب کنید. البته به خاطر داشته باشید که حساب خود را خیلی هم پر نکنید مثلا برای یک خانواده سه نفره، حساب بانکی با مانده 25 تا 30 هزار یورو کافی است. اگر به عنوان مثال 200 هزار یورو در حساب خود داشته باشید، این تلقی را ایجاد می‌کنید که زندگی خود را تبدیل به پول کرده و قصد رفتن از ایران را دارید !

اسناد ملکی را هم همراه داشته باشید
--------------------------------------
اسناد ملکی در لیست مدارک مورد نیاز سفارت نیست، اما بد نیست اصل و کپی سند ملکی را به همراه داشته باشید که هنگام مصاحبه حضوری در پرونده‌تان درج شود شما در خانه ملکی خود زندگی می‌کنید.

هتل و پرواز را رزرو کنید
--------------------------
از دیگر مدارک سفر که باید به سفارت ارائه دهید، رزرو پرواز و هتل است. هنگامی که شما هتل و پرواز را رزرو می‌کنید به سفارت این مفهوم را منتقل می‌کنید که تمام برنامه سفرتان از پیش طراحی شد و تنها منتظر ویزا هستید.

بیمه مسافرتی فراموش نشود
---------------------------
به یکی از دفاتر بیمه‌ای مراجعه و بیمه مسافرتی برای مدت روزهای سفر دریافت کنید. این بیمه برای مدت سفر شما صادر می‌شود و در صورتی که ویزای شما صادر نشود، می‌توانید بیمه را عودت داده و تا 80 درصد مبلغ پرداختی خود دریافت کنید.

عکس‌ها و کپی تمامی مدارک
--------------------------
2 قطعه عکس 3.5 در 4.5 رنگی زمینه سفید نیاز دارید. البته برخی سفارت‌خانه‌ها عکس 3 در 4 می‌خواهند که باید با توجه به مدارک درج شده در سایت سفارت مدارک را آماده کنید. از تمامی مدارک موجود هم کپی تهیه کنید. ممکن است کپی همه مدارک را از شما نخواهند، اما با مدارک کامل‌تر بروید بهتر است تا روز مصاحبه، سفارت را برای تهیه یک کپی ترک کنید.

کودکان زیر 12 سال نیاز به حضور ندارند
-----------------------------------------
کودکان زیر 12 سال نیاز به حضور در سفارت و مصاحبه حضوری ندارند و مدارک آن‌ها باید از سوی والدین‌شان به سفارت ارائه شود. از کودکان زیر 12 سال هزینه بررسی مدارک هم گرفته نمی‌شود. هزینه بررسی مدارک در بیشتر سفارت‌های اروپایی 60 یورو است.

ویزاهای قبلی به کمک‌تان می‌آیند
----------------------------------
اگر پیشتر هم ویزای شنگن گرفته‌اید و یا به کشورهای مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلیس، کره جنوبی و ژاپن سفر کرده‌اید، کپی ویزاهای قبلی را حتما به همراه داشته باشید که مسیر گرفتن شنگن را برای شما سهل‌تر می‌کنند.

اصل مدارک شناسایی یادتان نرود
---------------------------------
لازم بیادآوری است که یادتان نرود این سه مورد (اصل و کپی پاسپورت اصلی و کپی شناسنامه و اصل کارت ملی )را در سرلیست همه مدارک‌تان قرار دهید!

پایان .
 
ویروس کورونا : دو سوئدی در جزایر قناری قرنطینه شدند


دو سوئدی در یک هتل در شهر *تنریف* واقع در جزایر قناری در قرنطینه به سر می‌برند، این موضوع را شرکت مسافرتی *تویی Tui* برای رادیوی سوئد تائید کرده است.
دو شهروند سوئدی در یک هتل در شهر *تنریف* واقع در جزایر قناری در قرنطینه به سر می‌برند، این موضوع را شرکت مسافرتی *تویی Tui* برای رادیوی سوئد تائید کرده است.

شبکه ی سلام نورديک ـ salamnordic.com
---------------------------------------------
*سه شنبه 6 اسفند ماه 1398 شمسی/ 1 رجب المرجب 1441 قمری/ 25 فوریه 2020 میلادی.

   در مجموع 1000 گردشگر در این هتل در تنریف در قرنطینه هستند. مردی که به ویروس کورونا مبتلا شده، یک هفته در این هتل به سر برده است.
در مجموع 1000 گردشگر در این هتل در تنریف در قرنطینه هستند. مردی که به ویروس کورونا مبتلا شده، یک هفته در این هتل به سر برده است.


دو شهروند سوئدی در یک هتل در شهر *تنریف* واقع در جزایر قناری در قرنطینه به سر می‌برند، این موضوع را شرکت مسافرتی *تویی Tui* برای رادیوی سوئد تائید کرده است.

دلیل این امر اقامت یک مرد که به ویروس کورونا مبتلا شده، در این هتل است.

در مجموع 1000 گردشگر در این هتل در تنریف در قرنطینه هستند. مردی که به ویروس کورونا مبتلا شده، یک هفته در این هتل به سر برده است.

این مردپزشکی است از ایتالیا که بعد از اینکه تب و دیگر علائم ویروس کورونا را احساس کرده به مرکز درمانی مراجعه کرده و اکنون از وی در بیمارستان مراقبت می‌شود.

در سوئد، دولت اعلام کرده که در صورت شیوع ویروس کورونا در این کشور آمادگی‌های لازم وجود دارد. در حالیکه برخی از پزشکان از جمله استفان سیلوان پزشک سابق امور پیشگیری از عفونت به روزنامه اکسپرسن گفته است که در سویدن 510 تختخواب برای موارد فوری وجود دارد.

وی اضافه می‌کند: اینکه دولت ادعا می کند که آمادگی‌های لازم را دارد، اطلاعات نادرستی است.

روز گذشته در یک کنفرانس خبری ، "لینا هلنگرین Lina helengren" وزیر امور اجتماعی سوئد ، اظهار داشت که وزارت بهداشت سوئد: ما در وضعیت بحرانی بخاطر شیوع ویروس کورونا قرار نداریم.

وی افزود :

- می‌خواهم تاکید کنم که وزارت بهداشت اعلام کرده است که تا هنوز نیازی برای اقدامات اضطراری برای پیش‌گیری از ویروس کورونا در سوئد، وجود ندارد.

لینا هلنگرین معتقد است که چاره‌جویی‌هایی که تاکنون لازم و موثر است، اطلاع رسانی در مورد ویروس کورونا به مردم است که ما این کار را انجام داده‌ایم.

وی همچنین گفت :

- از طریق وزارت خارجه ما توصیه‌هایی را برای لغو سفرها به مناطقی که شیوع ویروس کورونا حاد است، به مردم ابلاغ می‌کنیم.

پایان .
به رادیو گلها گوش کنید
Radio Golha Internet Radio